Mülakatta uzun vadeli hedefinizi nasıl anlatırsınız?

"Uzun vadeli hedefleriniz nelerdir?" sorusunu yanıtlamak zor olabilir.

Bu tür mülakat sorularında ana hedefiniz, sizden ne beklendiğini netleştirmek ve şirketlerine, sektörlerine ve kariyer gelişim yollarına ilgi duyduğunuzu gösterirken aynı zamanda şirkete daha fazla katkıda bulunmak istediğinizi göstermektir.

Aşağıdaki altı örneğe ve işi alabilmeniz için eklediğim bazı kilit sorulara nasıl yanıt vereceğinize bir göz atın!


Kıdemli Finansal Danışman

Nihayetinde, müşterilerin mali durumları hakkında bilinçli kararlar almalarına yardımcı olmak için analitik becerilerimi kullanabileceğim Kıdemli Finansal Danışman olarak bir rolde büyümek istiyorum.

Sizinki gibi bir firmada, Finansal Danışman Yardımcısı olarak başlamak ve önümüzdeki 5 yıl boyunca yükselmek istiyorum.


Alanımda lider olmak istiyorum

Uzun vadeli hedeflerim, mentorluk kültürüne sahip, öğrenmeye ve kendimi geliştirmeye devam edebileceğim ve başkalarının da aynı şeyi yapmasına yardımcı olabileceğim bir organizasyonda büyümek.

Alanımda lider olmak istiyorum ve şirketinizin sektördeki en iyilerden biri olarak sahip olduğu itibarla, burası bunu başarmam için harika bir yer gibi görünüyor.


Yaptığım işte daha etkili olabilmek

Uzun vadeli hedeflerim, bir yazar ve editör olarak becerilerimi geliştirmeye devam etmek ve böylece yaptığım işte daha etkili olabilmek.

Sizinki gibi bir şirkette, bloglardan haber bültenlerine ve şirketin web sitesi için makalelere kadar farklı türde yayınlar için yazma fırsatı verilmesini istiyorum.

Bu tür yazılar yazarak, her bir yayın türü için hangi içerik türlerinin en iyi sonucu verdiğini öğrenebilir ve ayrıca çeşitli kitleler için yazma deneyimi kazanabilirim.


Lider olmak

Uzun vadeli hedefim bu alanda lider olmak ve bunun kendiliğinden olacak bir şey olmadığını biliyorum. Sıkı çalışma ve kararlılık gerektiriyor. Proje yöneticisi olarak biraz deneyim kazanarak başlamak, ardından proje liderliğine ve nihayetinde yönetim rollerine geçmek istiyorum.

Şirketinizin bunu yapmam için harika bir yer olacağını düşünüyorum çünkü şirket içinde büyümek için çok fazla fırsatınız var. Bunlara değer veren bir organizasyonun parçası olmak beni heyecanlandırıyor.


İnsanlara yardım etmeye odaklanmış bir şirkette çalışmak

İnsanlara yardım etmeye odaklanmış bir şirkette çalışmak her zaman ilgimi çekmiştir ve her zaman dünyada fark yaratan bir ekibin parçası olmak istemişimdir.

Sizin gibi bir firmada, daha az şanslı olan insanlara yardım etmek için tasarlanmış bu mükemmel projeler üzerinde çalışmak istiyorum.

Topluluğa katıl

Freelancer olarak gelişmiş ülkelerde bizimle aynı işi yapanlarla aynı gelire sahip olmanın yollarını birlikte keşfediyoruz. Bu yolda bize katılmak istersen aşağıdaki butonu kullanabilirsin.