Online mülakatta nasıl yönetilmekten hoşlanacağınızı nasıl anlatırsınız?

"Nasıl yönetilmekten hoşlanırsınız?" mülakat sorusuna nasıl cevap vereceğinizi hiç merak ettiniz mi? Bu yaygın bir mülakat sorusudur ve işe alım yöneticinizin ilgilendiği çeşitli alanları kapsar.

  • Yönetim kültüründe nasıl başarılı olacağınızı göstermek için şirketle ilgili araştırmanızı kullanın.
  • İşi alırsanız sergileyeceğiniz güçlü yönlerden bazılarını seçin ve yöneticilerinin bunu yapmanız için sizi destekleyebilecekleri yollar önerin.
  • Ayrıntılı gereksinimleri tartışmaktan kaçının. Bunun yerine, parlamanızı sağlayacak üst düzey yaklaşımlara odaklanın – örneğin yeni sorumluluklar verilmesi veya sizi hem destekleyebilecek hem de meydan okuyabilecek bir bölüm müdürüne sahip olmak.
  • İnsan yönetimi iki yönlü bir yol olduğundan, geçmişte başarılı bir şekilde çalışmasına yardımcı olduğunuz bazı yollardan bahsedin.

Sizin için hazırladığımız gerçek hayat örneklerini inceleyerek kendi cevabınızı oluşturabilirsiniz.


Bana yeni sorumluluklar alma fırsatı verecek biri tarafından yönetilmek isterim

Beni zorlayacak ama aynı zamanda bana yeni sorumluluklar alma fırsatı verecek biri tarafından yönetilmek isterim. Eleştirel düşünmeye ve kendi muhakeme ve sezgilerime dayanarak karar vermeye teşvik edildiğim bir ortamda başarılı olurum. Ayrıca, zaman içinde performansımı geliştirebilmem için gerektiğinde rehberlik ve geri bildirim sunmaya istekli bir yönetici istiyorum.

Geçmişte, büyümem için bana alan açan yöneticilerle çalıştığımda, potansiyelimi görebildiler ve ona ulaşmama yardımcı oldular. Örneğin, önceki yöneticilerimden biri bana iş tanımımın dışında ek sorumluluklar verdi, bu da beceri setimi giriş seviyesi bir pozisyondan beklenenin ötesine genişletmemi sağladı. Bu, günlük görevlerimde daha iyi performans göstermemin yanı sıra aynı alanda ve hatta tamamen farklı sektörlerde gelecekteki fırsatlar için yeni beceriler geliştirmeme yardımcı oldu!

Bana bilgi ve becerilerimi kullanma özgürlüğü vermeye istekli biri tarafından yönetilmek isterdim

Çok proaktif, çalışkan bir insanım ve her zaman işimi geliştirmenin yollarını arıyorum. İnsanlarla çalışmaktan her zaman keyif almışımdır ve bu tür davranışları teşvik eden bir ekibin parçası olmak isterim.

Bu şirkete katılacak olsaydım, bana bilgi ve becerilerimi kullanma özgürlüğü vermeye istekli, ancak gerektiğinde rehberlik de sunacak biri tarafından yönetilmek isterdim.

Yeni sorumluluklar ve görevlerle zorlanmaktan hoşlanıyorum, bu nedenle yöneticilerin çalışanlara yeni şeyler öğrenebilecekleri ve profesyonel olarak büyüyebilecekleri fırsatlar sunmasının önemli olduğunu düşünüyorum.

Güçlü yönlerimi göstermeme olanak tanıyacak şekilde yönetilmekten hoşlanıyorum

Güçlü yönlerimi göstermeme ve şirketin büyümesine katkıda bulunmama olanak tanıyacak şekilde yönetilmekten hoşlanıyorum. Önceki işimde] bana çok fazla sorumluluk verildi ve yeteneklerimi şirketin büyümesine yardımcı olmak için kullanabildim.

İhtiyacım olduğunda beni destekleyebilecek ama aynı zamanda gerektiğinde bana meydan okuyabilecek bir yöneticiyle çalışmak istiyorum. Bunun nasıl yapılabileceğine dair birkaç fikrim var:

  • Yeni zorluklar ve sorumluluklar üstlenmeme izin vermek
  • Performansımı geliştirebilmem için bana düzenli olarak geri bildirim verilmesi
  • Ekipteki herkesin uygun şekilde zorlandığından emin olmak

İşbirlikçi ve destekleyici ama aynı zamanda zorlayıcı bir şekilde yönetilmekten hoşlanırım

İşbirlikçi ve destekleyici ama aynı zamanda zorlayıcı bir şekilde yönetilmekten hoşlanırım. Etrafımda gelişmeme yardımcı olabilecek insanlara ihtiyacım olduğunu biliyorum ve uzmanlığımı paylaşmaya her zaman istekliyim.

Yeni fırsatlarla büyüyen biriyim, bu nedenle beni yeni sorumluluklarla zorlayabilecek ve bu girişimlerde sorumluluk almama izin verecek ve ardından süreç boyunca beni destekleyecek bir yöneticiyi çok isterim.

Bazı üyelerin diğerlerinden daha deneyimli olduğu ekiplerde yer aldım ve birbirimizden bir şeyler öğrenebilmemiz hepimize gerçekten yardımcı oldu. Soru sormak yapmayı en sevdiğim şeylerden biri!

Bu iş başkalarıyla yakın çalışmamı gerektirdiği için, ekip üyeleri arasındaki iletişimi kolaylaştırırken gerektiğinde geri adım atıp bağımsız çalışmamıza izin verebilen yöneticileri özellikle takdir ediyorum.


Çok fazla güven ve özgürlükle yönetilmek isterim

Çok fazla güven ve özgürlükle yönetilmek isterim. Yeni sorumluluklar üstlenmeme izin veren ama aynı zamanda gerektiğinde rehberlik ve destek sağlayan bir ortamda başarılı olurum.

Nasıl yaptığım konusunda yöneticime karşı dürüst olmaya ve gerektiğinde yardım istemeye inanıyorum. Mikro yönetilmekten hoşlanmıyorum, ancak aynı zamanda, sorunları düşünmeme yardımcı olabilecek ve işimin potansiyelini yerine getirdiğinden emin olabilecek birinin orada olmasının ne kadar önemli olduğunu biliyorum.


Geri bildirimlerinde net olan biri tarafından yönetilmekten hoşlanıyorum

Olumlu ve destekleyici bir tutumum var ve doğrudan, dürüst ve geri bildirimlerinde net olan biri tarafından yönetilmekten hoşlanıyorum.

Bana becerilerimi geliştirme ve yeni şeyler deneme fırsatı verecek bir yönetici arıyorum. İşimde özerklik verildiğinde başarılı oluyorum, ancak aynı zamanda bir ekibin parçası olarak başkalarıyla da iyi çalışıyorum.

Geçmişte, hem kuruluşa hem de müşterilerimize fayda sağlayan yaratıcı çözümler üreterek ekibimin şirketimizin süreçlerini iyileştirmesine yardımcı oldum.


Net hedefler ve beklentilerle yönetilmeyi seviyorum

Destekleyici ve teşvik edici bir şekilde, net hedefler ve beklentilerle yönetilmeyi seviyorum. Kendi kendini motive eden bir insanım, ancak kendi hedefleriniz doğrultusunda çalışma özgürlüğüne sahip olmanın bazen izolasyon veya hayal kırıklığı hissine yol açabileceğini hissediyorum.

Performansımın nasıl gittiğine dair bana geri bildirim verebilecek bir yöneticiyi çok isterdim - nasıl yaptığınızı ve neyi daha iyi yapmanız gerektiğini bilmek gerçekten motive edici.

Son teslim tarihlerine uyma konusunda her zaman iyi olmuşumdur, bu nedenle son teslim tarihleri kısıtlı olan daha zorlu projeleri üstlenmeme izin verecek bir yöneticiyi çok isterim.


Topluluğa katıl

Freelancer olarak gelişmiş ülkelerde bizimle aynı işi yapanlarla aynı gelire sahip olmanın yollarını birlikte keşfediyoruz. Bu yolda bize katılmak istersen aşağıdaki butonu kullanabilirsin.