Mülakatta bir şirkette ne aradığınızı nasıl anlatırsınız?

Bir işte ne ararsınız? Bu, mülakatlarda sıkça sorulan ve cevaplanması gereken önemli bir sorudur.

İster ilk mülakat ister son tur mülakatı olsun, bu soru basit gibi görünse de cevaplaması zor olabilir.

Söyleyecek söz bulamıyorsanız, bir sonraki "bir işte ne ararsınız" sorusunu yanıtlarken bu gerçek hayat örneklerini bir şablon olarak kullanın.

Yanıtınızı kuruluştaki fırsatlara yönelik tutun.

  • Katkıları için performans gösterme ve tanınma arzusu hakkında konuşun.
  • Cevabınızı kişisel güvenlikten ziyade fırsatlara yönlendirin.

Performans gösterebileceğim ve katkılarımın takdir edileceği bir yer arıyorum

Sanırım bir işte aradığım şey, performans gösterebileceğim ve katkılarımın takdir edileceği bir yer olması. Bir etki yaratabilmek ve yaptığım işe değer verileceğini bilmek istiyorum.

Bence [kuruluş adı]'ndaki fırsatlar gerçekten heyecan verici. Bu kuruluşun insanların hayatlarında bir fark yaratmaya odaklandığı açık ve bu sadece sözde değil; bunu gerçekten yapıyorlar!

İnsanların tutkularını bulmalarına yardımcı olma ve onlara hedeflerine ulaşmaları için ihtiyaç duydukları araçları sağlama konusunda büyük bir üne sahipler. Bu tür bir ortam tam da şu anda aradığım şey.


Güçlü bir performans ve takdir kültürüne sahip bir kuruluş arıyorum

Güçlü bir performans ve takdir kültürüne sahip bir kuruluş arıyorum. Görev veya durum ne olursa olsun herkesin elinden gelenin en iyisini yapmaya ve sonuçlara ulaşmaya odaklandığı bir şirkette çalışmak istiyorum.

Katkılarıma değer verileceğini ve takdir edileceğimi ve yeni şeyler öğrendikçe büyüme fırsatlarına sahip olacağımı bilerek her gün yataktan kalkabilmek istiyorum.

Sıkı çalışmaktan korkmuyorum ve yapmaya değer oldukları ve kuruluşun başarısına olumlu katkıda bulundukları sürece konfor alanımın dışındaki projeleri üstlenmekten çekinmiyorum.


Fark yaratabileceğim bir iş arıyorum

Fark yaratabileceğim bir iş arıyordum ve [kuruluşun] benim için mükemmel bir yer olduğunu hissediyorum. Büyürken her zaman insanlara yardım edebileceğim ve eylemlerimin sonucunda olumlu bir değişimin gerçekleştiğini görebileceğim bir pozisyonda olmak istediğimi biliyordum. İşte bu yüzden [kuruluştaki] bu fırsat beni çok heyecanlandırıyor.

Her gün büyümüyor ve öğrenmiyorsanız, durgun olduğunuza inanıyorum ve bu kendim için istediğim bir şey değil. [Kuruluş]'ta her zaman üstesinden gelmem gereken yeni zorluklar ve projeler olacağını biliyorum ve bu da büyümek ve yaptığım işte daha iyi olmak için daha fazla fırsat anlamına geliyor.


Kendi sınırlarımı zorlayarak katkıda bulunabileceğim bir yer arıyorum

Sınırlarımı zorlayabileceğim büyük bir oluşuma katkıda bulunabileceğim bir yer arıyorum. Katkılarımın takdir edilmesini ve bir fark yarattığımı hissetmek istiyorum.

Bence [şirket adı] benim için mükemmel bir yer çünkü tüm bu fırsatlara sahip. Örneğin, [şirket adı] yakın zamanda gerçekten başarılı olan yeni bir ürün piyasaya sürdü. Bence [şirket adı]'nın inovasyona ve topluma geri vermeye bu kadar odaklanmış olması gerçekten harika. Bu benim için gerçekten yankı uyandıran bir şey.


Kariyerimde büyümeme yardımcı olacak bir iş arıyorum

Becerilerimi ve deneyimlerimi yeni bir şekilde kullanmamı sağlayacak ve aynı zamanda kariyerimde büyümeme yardımcı olacak bir iş arıyorum.

Son 5 yıldır [şirkette] [iş unvanı] olarak çalışıyorum ve kuruluşunuzda ne gibi yeni şeyler öğrenebileceğimi görmek beni heyecanlandırıyor. İnanılmaz bir itibarınız var ve halihazırda bildiklerimi alıp işinize etki edecek şekilde uygulayabileceğimi biliyorum.


Büyümek ve öğrenmek için bir fırsat arıyorum

Büyümek ve öğrenmek için bir fırsat arıyorum. İşimde bir fark yaratabilmek ve yaptığım katkılar için takdir edilmek istiyorum.

[Kuruluş adı]'ndaki fırsatlar konusunda çok heyecanlıyım ve çalışan gelişimine odaklanmasının yanı sıra öğrenme ve büyüme fırsatları sunma taahhüdü nedeniyle benim için harika bir uyum olacağını düşünüyorum.

Topluluğa katıl

Freelancer olarak gelişmiş ülkelerde bizimle aynı işi yapanlarla aynı gelire sahip olmanın yollarını birlikte keşfediyoruz. Bu yolda bize katılmak istersen aşağıdaki butonu kullanabilirsin.