2 min read

İş Bulabileceğiniz En Güvenilir Freelancer Siteleri 2021

İş Bulabileceğiniz En Güvenilir Freelancer Siteleri 2021

İş arayan bir freelancer isen ya da bu kariyere yönelmek istiyorsan, muhtemelen bunun ne kadar yorucu olabileceğini biliyorsundur. Ancak, senin gibi profesyonellerin iş bulmasına yardımcı olmaya adanmış freelancer web siteleri var. Bu yazımızda internetteki en iyi freelance web sitelerini listeleyeceğiz.

Freelancer Siteleri nedir?

Freelance web siteleri, hem iş arayanların hem de işverenlerin tekliflerini yayınladığı platformlardır.

Freelancer olmak, online para kazanmak için yeteneğini kullanmanın mükemmel bir yoludur. Sadece beğendiğin veya iyi olduğun projelere başvurma özgürlüğüne sahipsin.

Söylemeye gerek yok, bu web sitelerini kullanmak, freelance kariyerin için sağlam bir başlangıç yapmana yardımcı olacaktır. İlk müşterileri kolayca bulmana ve yol boyunca işverenlerin güvenini kazanmana yardımcı olurlar.

Ayrıca çeşitli işverenlerden farklı projeler alarak becerilerini sürekli olarak geliştiriyor olacaksın. Sonunda portfolyon büyüyecek ve daha birçok iş teklifi alacaksın.

1-Upwork

Upwork freelance yolculuğunu başlatmak için çeşitli araçlar sunar: ortak çalışma alanı, yerleşik fatura oluşturucu ve şeffaf işe alım süreci. Microsoft, Airbnb, Dropbox vb. gibi birçok ünlü müşteri için de çalışabilirsiniz.

İşlerinde esneklik arayan herkes bu freelance web sitesini mutlaka kontrol etmelidir.

2-Fiverr

Freelancer, bitmiş projeleri halka sergileyebilir, böylece potansiyel müşteriler, yaratımı ilgilerini çeken birini kolayca seçebilirler. Çalışanlarla tek tek iletişime geçme ihtiyacını ortadan kaldıran bir alternatiftir.

Dahası Fiverr, becerilerini geliştirmeni ve müşterilere nasıl satış konuşması yapacağını öğretmen için sana ücretsiz eğitim kursları sunar.

3-Toptal

Toptal, şirketlere küresel freelancerların %3’ünü işe alabileceklerini vaat eden freelance bir web sitesidir. Elbette, becerilerini geliştirmek için yeterince sıkı çalışırsan onlardan biri olabilirsin.

4-PeoplePerHour

Bu freelance web sitesinde, hizmetlerini sunan 1,5 milyondan fazla freelancer bulunmaktadır. Her freelancer, harika bir terfi olan bir derecelendirmeye sahip olacaktır.

People Per Hour, freelancerler için ücretsizdir, ancak rekabet çok zorlu olabilir. Her zaman gelişmeli ve makul bir ücret belirlemelisin, böylece işe alınma olasılığın daha yüksek olacaktır.

5- 99design

Bu freelancer sitesi, tasarımcı işlerine odaklanmayı hedefliyor – logolardan kitap kapaklarına kadar aklına gelebilecek her şey. Ayrıca müşterilerin 99Designs’daki herkesin katılabileceği bir yarışma başlatmasına da olanak tanıyor.

Sıfır maliyetle, çalışmalarını sergilemek ve güncel makaleleriyle yaratıcı bilgini geliştirmek için bir platform elde edeceksin.

6- Freelancer

Bu freelancer web sitesi, 32 milyon kayıtlı kullanıcısıyla en büyük kitle kaynaklı pazardır. Bu sayıya uyacak şekilde, freelancer olarak seçebileceğiniz binlerce iş var. Burada ücretsiz olarak ve her gün yayınlanan yüzlerce boş kontenjanla kayıt olabilirsiniz.

Freelancer olmak, bir sonraki işini seçme konusunda daha fazla esnekliğe sahip olurken, bunu ne zaman ve nerede yapacağın konusunda özgür olman anlamına gelir.

Yeni kariyer yolunu gerçekleştirmene yardımcı olmak için en iyi freelance web sitelerini listeledik. Geriye sabır ve azimle çalışıp, döviz kazanarak daha iyi bir kariyer planına ulaşmak kalıyor!