2022'deki En İyi Freelancer Siteleri

2022'deki En İyi Freelancer Siteleri

En iyi Freelancer çalışan web siteleri, Freelancer çalışanların iş yüklerini ve kariyer fırsatlarını artırmalarını basit ve kolay hale getirir.

İster tam zamanlı bir Freelancer çalışan, ister evden çalışmak isteyen bir kişi, isterse Freelancer meslek dünyasına yeni giren biri olun, birinci sınıf bir Freelancer web sitesi, durum ne olursa olsun size yardımcı olabilir. Freelancer çalışan siteler, çitin diğer tarafında da yardımcı olabilir: Sizin veya işletmeniz için bazı işler yapacak bir Freelancer çalışan bulmanız gerekiyorsa, bunlar mükemmeldir.

Eğer Freelancer web sitesi bulmak istediğinizde dikkate faktörler çok sayıda bulunmaktadır. Bazı sektörlerde ve fırsatların daha geniş bir yelpazede ele bazıları diğerlerinden daha fazla iş ve fırsatlar vardır. Ve bunların getirdiği avantaj olarak da tabi ki, size sadece ödeme oranları hakkında düşünmeniz kalır.

Birlikte İhracat sizler için bugün en iyi Freelancer sitelerini listeledi. Bu sayede sizin için en uygun olan Freelancer websitesini keşfedebilir, bir iş arayışına ve kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. İste sizin için hazırladığımız en iyi Freelancer websiteleri listemiz!

Upwork

Artıları

Eksileri

Uzun vadeli sözleşmeler için ideal.

Rekabet oldukça fazladır.

Yazılım ve pazarlama gibi iş kolları için oldukça iyi bir seçenek.

Komisyon ücretleri vardır.

Kaliteli şirketler ve onların sağladığı fırsatlar.

 

Upwork web üzerinde en belirgin Freelancer sitelerinden biridir ve bu engin siteyi kullanmak için oldukça fazla neden vardır. Her aklınza gelebilecek her işi ve her büyük endüstrisinde Freelancer çalışanları listeler ve pazarlama ve yazılım geliştirme üzerine odaklanmıştır.

Kayıt olduktan ve iş aldıktan sonra Upwork profilinizi doğrular ve müşterileriniz yorum yapar. Bir teklif yapmadan önce bile bir başına Freelancer'ların çalışma örneklerini kontrol edebilirsiniz. Freelancer  da iş bulmalarına ve kariyerlerini büyümesine yardımcı olmak için makaleler ve kaynakların yararlanabilir.

Bir şirket bir proje gönderir sonra, Freelancer çalışanlar iş için ve pozisyon için başvurabilir. Upwork üzerinde paylaşılan iş ilanları kısa ve uzun vadeli sözleşmeler olabilir. Freelancer ve işverenler metin ve video mesajlaşma sayesinde sohbet etmek içinde oldukça iyi bir platform seçimidir.

Upwork yetenek izci özelliği en kaliteli serbest için projeler eşleştirir. Ve Freelancer ücretsiz olarak siteyi katılabilir. Upwork her işten ücret komisyonu alır, ancak daha büyük projelerle, oran düşüktür. Tüm bu özellikleri ile Upwork Freelancerlar için oldukça iyi bir seçenektir.

Fiverr

Artıları

Eksileri

Büyük veritabanı.

%20 Komisyon ücreti

Freelancer çalışanlar ve işverenler için ücretsiz erişim.

 

Fiverr'den en büyük Freelancer websitelerinden birisidir. Fiverr 2010'dan beri hizmet vermektedir. Hatta Netflix ve Facebook gibi büyük şirketler de dahil olmak üzere üç milyondan fazla işveren tarafından kullanıldığını iddia edilmektedir.

🔗
Eğer Fiverr'a katılmayı düşünüyorsan buradaki affıliate linkini kullanabilirsin.

Fiverr'ın büyüklüğü, işverenlerin sitede her türden Freelancer çalışan bulabileceği ve eğer bir Freelancer çalışan iseniz, ne tür bir iş yaparsanız yapın, fırsatlar bulabileceksiniz anlamına gelir. İster uzun bir projenin, ister küçük bir işin veya aradaki herhangi bir şeyin peşinde olun, onu burada ve her türlü bütçede bulabilirsiniz. Ücretsiz listelemeler, burada da çok sayıda düşük maliyetli fırsat olduğu anlamına gelir.

Siteye katılmak ve Fiverr'de fırsatları listelemek ücretsizdir ve herkes korumalı ödemelerden ve 7/24 destekten yararlanabilir. İşletmeler ayrıca doğrulanmış Freelancer çalışanlar, özenle seçilmiş yetenek eşleştirme ve projelerinizi yönetmek için bir gösterge panosu sunan yükseltilmiş bir paketin keyfini çıkarmak için ödeme yapabilir.

Fiverr'da yapabileceğiniz çok iş var ve bu iş ilanları az sayıda değildir. Ancak giriş engelinin düşük olması, uygun olanı bulmadan önce birçok uygunsuz projeyi veya Freelancer çalışanı gözden geçirmeniz gerekebileceği anlamına geliyor. Ücretsiz listelemeler ayrıca Fiverr'ın nihai işlem ücretleri diğer birçok siteden biraz daha yüksektir.

Toptal

Artıları

Eksileri

Üst düzey iş pozisyonları.

Sadece profesyonellerin katılabilmesi.

Gelişmiş filtreleme seçenekleri.

 

Karlı ödüller.

 

Toptal iş ilanları veya kullanıcılar en geniş veritabanına sahip değildir. Fakat bu noktada, bu site işleri dünya çapında listeler. Microsoft, Bridgestone ve Salesforce gibi şirketlerin üst yetenek bulmak için Toptal güvenmek nedeni budur.

Toptal, yalnızca en iyi adayların, dil ve kişilik yorumları, beceri testleri, canlı tarama ve tüm dünya standartlarında yetenek bulmak için kullanılan test projelerinin mevcut olmasını sağlamak için titiz bir tarama süreci kullanır. Firma, serbest başvuru sahiplerinin yalnızca% 3'ünün listelendiğini ve toplumun her proje için serbest meslek sahiplerine endüstri uzmanlarını da kullandığını söylüyor.

Bu giriş için yüksek bir engeldir, ancak serbest meslek sahiplerinin kazanç projeleri alabileceği ve şirketlerin yüksek kaliteli işçiler bulabileceği anlamına gelir. Ayrıca, Toptal'ın yalnızca geliştiriciler, tasarımcılar, finans uzmanları ve ürün ve proje yöneticileriyle birlikte çalıştığını düşünün. Ama dünya çapında bir çevirmen konum veya bu birinci sınıf yetenekleri bulmak gerekiyorsa, bu başlamak için yeterli bir sebeptir.

Guru

Artıları

Eksileri

Büyük kullanıcı tabanı.

Alınan işler için komisyon.

Uygun fiyatlı seçenekler.

 

Doğrulanmış Freelancer çalışanlar.

 

Guru, web'deki en büyük serbest pazar yerlerinden biridir. İki milyondan fazla Freelancer ve 800.000 işveren listelenmiştir. Bu da çeşitli alanlarda uzmanları bulabileceğiniz anlamına gelir. Guru, programlama ve geliştirme, tasarım, yazma, satış, pazarlama ve yönetimi kapsar, ve yasal mühendislik ve eğitim alanlarında çalışan Freelancerları da bulabilirsiniz.

Sitenin devasa veritabanı doğrulaması vardır. Güvenli ödeme ve düşük ücret süreci, Freelancerlar ve işverenler için hem de güvenilir ve güvenilir olduğu anlamına gelir.

Freelancerların ne kadar iyi performans sergilediğini görebilirsiniz. Guru sitede geribildirim derecelendirmeleri vardır. Bu yüzden görev alan herkese görev yükler. Ve sabit fiyatlı sözleşme, bir saat ücreti, bir görev tabanlı oranı veya yinelenen ücreti dayalı insanları işe mümkündür.

Guru'ya Freelancer olarak yada  işveren olarak katılmak ücretsizdir. Ancak site her ödenen faturada her iki taraftan bir komisyon alır. Bu dezavantajlı olsa da genel olarak özelliklere bakıldığında Guru Freelancer websitesi olarak oldukça iyi bir tercihtir.

Freelancer.com

Artıları

Eksileri

Rekabetçi platform olması.

Komisyon ücreti.

Gelişmiş arama fonksiyonları.

 

Kolay iletişim

 

FreelanCer.com, çevrimiçi olarak en basit Freelancer pazar alanlarından biridir. Bu nedenle Amazon, IBM ve Google gibi şirketler tarafından güvenilir olması şaşırtıcı değildir. Aynı zamanda en büyük freelance sitelerinden biridir. Şirket, 1800'den fazla farklı beceride uzmanlığa sahip olan elli milyon kullanıcının küresel bir havuzuna sahip olduğunu iddia ediyor.

Bir işverenseniz, insanların portföylerini göz atabilir ve bir listeyi hızla atabilirsiniz ve Freelancer.com, işlerinin % 80'inin altmış saniye içinde bir serbest meslek sahibi bir teklif aldığını söylüyor. Bu sitenin boyutu, her türlü büyük ve küçük projeler için uygun olduğu anlamına gelir ve biraz rehberliğe ihtiyacınız olursa sitenin işe alımını ve proje yönetimi uzmanlarını kullanabilirsiniz.

Bu site aynı zamanda fikir üretmek ve farklı konular hakkında bilgi edinmek için harika bir çok yönlü deneyim sağlayan modüllere sahiptir.

İşverenler, sitede herhangi bir ödeme yöntemiyle herhangi bir boyutta proje yayınlayabilir ve yalnızca işten memnun kaldığınızda ödeme yaparsınız. Sitenin canlı sohbeti ve özel uygulaması, projenizi yönetmeyi kolaylaştırır ve Freelancer çalışanlar, yöneticilerle iletişimde kalmak ve ilgili iş ilanları hakkında uyarılar almak için uygulamayı kullanabilir.

Freelancer.com'un devasa kullanıcı veri tabanı, basit iş ilanı ve mobil uygulaması, bunun hem serbest çalışanlar hem de işverenler için etkileyici ve çok yönlü bir seçenek olduğu anlamına gelir.

Sonuç

Freelancer olarak çalışabileceğiniz bir çok websitesi vardır. Neredeyse her platformda bir iş bulabilir ve kendinize kazanç sağlayabilirsiniz. Freelancer olarak yapmanız gerekenler ise bu websitelerinden hangisinin ya da hangilerinin sizler için en doğru ve en uygun seçenek olduğunu anlayabilmektir. Listelediğimiz Freelancer websitelerinin neredeyse hepsinin ödeme güvencesi ve kolaylıkları vardır. Bu güvenli websitelerine kayıt olarak Dolar kazanabilir ve iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

Birlikte İhracat’ın sizler için hazırladığı “En İyi Freelancer Websiteleri” içeriğinden şimdilik bu kadar! Eğer buna benzer daha fazla bilgilendirici makaleler arıyorsanız, blog sayfamızı ziyaret edebilir ve takipte kalabilirsiniz.

En İyi Freelancer Siteleri Hangileridir?

 1. Upwork
 2. Fiverr
 3. Toptal
 4. Guru
 5. Freelancer.com

Freelancer Olarak Çalışmak İçin En İyi Siteler Hangileridir?

 1. Upwork
 2. Fiverr
 3. Toptal
 4. Guru
 5. Freelancer.com

Freelancer Websiteleri İle Dolar Kazanabilir Miyim?

Evet elbette! Uluslararası olarak hizmet veren birçok Freelancer websitesi bulunmaktadır. Dünya çapında hizmet veren bu websitelerine kayıt olarak Dolar olarak kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca güvenli ödeme yöntemleri ile gelirinizi bankanıza kolaylıkla yönlendirebilirsiniz.

Ücretsiz Kayıt Yapılabilen Freelancer Siteleri Hangileridir?

 1. Upwork
 2. Fiverr
 3. Toptal
 4. Guru
 5. Freelancer.com

Freelancer Websiteleri Yeni Başlayanlar İçin Uygun Mudur?

Evet elbette! Milyonlarca kullanıcı Freelancer sitelerine kayıt olarak iş yapmaktadır. Yeni mezun olmanız ya da ilk defa Freelancer olarak çalışacak olmanız önemli değildir. Önemli olan yaptığınız işte kaliteli hizmet verebilmenizdir. Bu sayede Freelancer sitelerinden gelir elde edebilirsiniz.

Öğrenci Olarak Freelancer Çalışabilir Miyim?

Freelancer çalışma herkes için uygundur. Freelancer olarak çalıştığınızda, çalışma saatlerinizi ve iş yükünüzü belirleyebilirsiniz. Bu da boş vakitlerinizde para kazanmanızın en iyi yollarından bir tanesidir. Ayrıca uluslararası Freelancer iş sitelerinde çalıştığınızda Dolar kazanabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

Topluluğa katıl

Freelancer olarak gelişmiş ülkelerde bizimle aynı işi yapanlarla aynı gelire sahip olmanın yollarını birlikte keşfediyoruz. Bu yolda bize katılmak istersen aşağıdaki butonu kullanabilirsin.