İnternetten Para Kazanmanın En Güvenilir 5 Yolu

İnternetten Para Kazanmanın En Güvenilir 5 Yolu

İnternetten para kazanmanın bir çok alternatif yolu vardır. Freelancer olarak çalışabilir, Google Ads ile reklam vererek para kazanabilir veya başka bir çok iş ile para kazanabilirsiniz. Fakat asıl önemli olan soru şu? “En Güvenilir Olanları Hangileridir?”. Çünkü güvenilir olmayan mecralardan para kazanmak istediğinizde genellikle para kaybına, zarara ya da zaman kaybına uğrarsınız.

Bu nedenle güvenli adımlar atmak ve doğru yollardan devamlılığı olacak şekilde para kazanmak en iyi seçenektir. Bugün ki içeriğimizde internetten para kazanmanızın en iyi ve en güvenilir 5 yolunu sizler için açıkladık. Bu sayede sizin için en doğru tercihi yapabilir ve doğru adımlar atarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

1- Freelancer Olarak Çalışmak

Serbest çalışan olmanın pek çok avantajı vardır. İstediğiniz yerden çalışabilirsiniz, kendi kurallarınızı kendiniz koyarsınız, önemsiz ofis politikalarıyla ilgilenmenize gerek kalmaz, daha az stres olur ve çok daha fazla kazanç sağlarsınız.

Arkadaşlarınızla ve ailenizle zaman geçirebilirsiniz. Bununla birlikte, istikrarlı bir işe sahip olmamak, sürekli yeni bir işveren arayışı içinde, projeden projeye hareket eden bir göçebe hayatı yaşayacağınız anlamına gelir. Fakat bu küçük bir prüzdür. Freelancer olarak harika çalışma fırsatları arayabileceğiniz yerler vardır. Freelancer platformları!

Freelancer platformlarına kayıt olarak iş ilanlarına başvurabilir, iş alabilir ve belirlediğiniz saatlik ücret karşılığında çalışabilirsiniz. Ayrıca uluslararası platformlar ile yurtdışındaki şirketler ile çalışabilme olanağına ve dolar kazanma olanağına da sahip olursunuz. Bu nedenle Freelancer olarak çalışmak oldukça avantajlıdır.

Bu alanda Upwork ve Fiverr üzerinden çalışmayı düşünebilirsiniz.

2. Google Adsense Ile Para Kazanmak

Adsense, Google tarafından yürütülen bir programdır. Google, reklam  yapmak isteyen kişiler ile diğer kişilerin web siteleri arasında aracı görevi görür. Reklamların bulunduğu web sitesinin sahibiyseniz, insanlar tıkladığında para kazanırsınız.

Web sitenizde görüntüleyebileceğiniz iki tür reklam vardır: metin tabanlı reklamlar ve görüntülü (resim) reklamlar. Sitenize koymayı seçtiğiniz şey size kalmış. Ancak trafik alan bir web siteniz varsa, Adsense, devam eden herhangi bir iş yapmak zorunda kalmadan bu trafikten para kazanmanın harika bir yoludur.

Adsense ile sadece küçük miktarlarda para kazanabileceğinizi düşünmeyin. Bazı insanlar, sahip oldukları sitelere Adsense yerleştirerek ayda binlerce dolar kazanıyor. Etkisi, özellikle bilgi siteleriniz veya içerikle ilgili bloglarınız varsa, kârlılığınızda çok büyük olabilir.

3. Affiliate Pazarlaması Ile Başkalarının Ürünlerini Satmak

Eminim daha önce affiliate pazarlamasını görmüşsünüzdür. Bir kişinin başka birinin eşyalarını önerdiği ve komisyon aldığı yerdir. Affiliate pazarlaması, çevrimiçi pazarlamayı öğrenmenin harika bir yoludur çünkü kesinlikle pazarlamaya ve başka hiçbir şeye odaklanamazsınız.

Herhangi bir ürün tedarik etmeniz veya herhangi bir teslimat yapmanız gerekmez. Siz sadece ürünleri tavsiye ediyorsunuz ve insanlar şirketin size verdiği özel linke tıkladıklarında o üründen komisyon alıyorsunuz. Komisyonlar bazı kalemlerde yüzde 3 ile yüzde 75 arasında değişmektedir. Her şey ne önerdiğinize bağlı.

4. Amazon.com'da E-kitap Satmak

İnsanlar, ilk komisyonlu bağlantı günlerinden beri internette e-kitap satıyorlar, ancak e-kitapları hem popüler hem de erişilebilir kılan Amazon.com'du.

Hatta eğer kaleminize güveniyorsanız, e-kitaplar oluşturabilir ve bu kitapları amazon.com'da satışa sunabilirsiniz. Bu tarz yolla kitap yazıp satan ve hatta popüler yazar haline gelmiş bir çok yazar bulunmaktadır. Kim bilir belki bunlardan birisi de siz olabilirsiniz. Ayrıca Amazon.com'da yazar olmak oldukça kolaydır ve kitabınız her satıldığında da para rahatlıkla para kazanabilirsiniz.

5. Kendi Bilgi Ürünlerinizi Satmak

Evde eğitim kursları için uzun zamandır bir pazar var. Eğer bilgi birikiminize güveniyorsanız ve bir konu hakkında eğitim hazırlayıp satabileceğinizi düşünüyorsanız. Eğitim kursları oldukça iyi bir seçenektir. Ayrıca bunlara ek olarak ise bir çok araştırma yaparak da gerekli bilgi donanımını edindikten sonra da eğitim videoları çekebilirsiniz.

Öncelikle, bugün mevcut olan internet dünyasında bilgi miktarı oldukça büyüktür. Bu nedenle, bilgi ücretsiz olarak mevcut olsa bile, birçok kişi onu aramalarına gerek kalmaması için kaliteli bir eğitim kursu için size para ödeyecektir.

İkincisi, artık bilgileri videolar, nasıl yapılır kılavuzları ve etkileşimli yazılımlar gibi ilginç yollarla sunabilirsiniz. Bu nedenle, herhangi bir konuda uzmansanız, ahşap işleri, şarap yapımı, altılı karın kasları nasıl elde edilir, nasıl harika ilişkilere sahip olunur ya da aklınıza gelebilecek başka herhangi bir konu olabilir. Genellikle bu bilgileri bir araya getirebilir ve internet üzerinden satabilirsiniz.

Sonuç

Genel olarak bakıldığında internetten para kazanabileceğiniz bir çok yol vardır. Sizin için en doğru olanı seçebilir ve bunlar için gerekli araştırmaları yaptıktan sonra başlayabilirsiniz. Fakat sizin için en karlı ve en iyi kazanç sağlayacak olan yol Freelancer olarak çalışmaktır. Freelancer olarak çalışmanız diğer yollar gibi oldukça uzun vadede para kazanma vaadi vermemektedir.  Freelancer olarak çalışmanız durumunda kısa vadede az gelir-çok çalışma, orta vadede çok gelir - çok çalışma ve uzun vadede az çalışma - çok gelir kazanırsınız.

Ayrıca diğer yolların neredeyse garantisi yoktur, çünkü ürünlerinizin veya websitenizin öne çıkması için bir çok algoritmayı düzenlemeniz gerekmektedir. Fakat Freelancer olarak çalıştığınızda sadece bir websitesine kayıt olmanız ve işlere başvurmanız yeterli olacaktır. Şimdi ise daha detaylı bir şekilde Freelancer olarak çalışmak neden en güvenilir yoldur açıklayalım.

Freelancer Olarak Çalışmak Neden En Güvenilir İnternetten Para Kazanma Yoludur?

Daha önce de dediğimiz gibi Freelancer olarak çalışmanız durumunda kısa vadede az gelir-çok çalışma, orta vadede çok gelir - çok çalışma ve uzun vadede az çalışma - çok gelir kazanırsınız.

Freelancer websitelerine kayıt olarak, dünya çapındaki şirketlerin oluşturduğu iş ilanlarına başvurabilir, dolar bazında para kazanabilir ve istediğiniz esnek saatlerde çalışabilirsiniz. Bunlara ek olarak ise iş yükünüzü ve saatlik ücretinizi de kendiniz belirlersiniz.

Bu sayede iyi koşullarda çalışmış olacaksınız. Ayrıca dediğimiz gibi diğer internetten para kazanma yollarını tercih ettiğinizde tamamiyle uzun vadede para kazanabilirsiniz. Ayrıca şunu da belirtelim uzun vadede güçlü bir gelir etmezsiniz, ufak ufak kazanmaya başlarsınız.

Bu nedenle Freelancer olarak çalışmak için tam bir fiyat - performans işi diyebiliriz. Ayrıca Freelancer sitelerine kayıt olduğunuzda iş bulma ve para kazanma olasılığınız oldukça yüksektir.

Gerekli ölçüt ve kriterlere sahipseniz iş bulabilir ve dolar kazanabilirsiniz. Milyonlarca kişi freelancer websitelerinde çalışarak para kazanmaktadır. Hatta yapılan araştırmalar doğrultusunda ABD halkının neredeyse %30’u freelancer olarak çalışmaktadır. Çünkü freelancer olarak çalışmak hem daha fazla kazanç hem de daha konforlu bir yaşam alanı sağlamaktadır. Bu nedenlerden dolayı Freelancer olarak çalışmak internetten para kazanmanın en güvenilir ve en iyi yoludur.

Ayrıca iş aldığınızda ve yaptığınız da Freelancer platformları ödeme güvencesi de sağlamaktadır. Bunlara ek olarak ise yerel bankanıza ya da payoneer gibi hesaplarınızı bu platformlara bağlayabilir ve kazançlarınızı bu hesaplara güvenli bir şekilde yönlendirebilirsiniz.

“Peki Freelancer olarak çalışabileceğim platformlar nelerdir?” diyorsanız, size tavsiye olarak birkaç platform gösterelim. Freelancer olarak çalışabileceğiniz en güvenilir 5 websitesi;

Birlikte İhracatın sizler için hazırladığı “İnternetten Para Kazanmanın En Güvenilir 5 Yolu” içeriğinden şimdilik bu kadar! Eğer buna benzer bilgilendirici daha fazla makale arıyorsanız, blog sayfamızı ziyaret edebilir ve takipte kalabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanmanın En Güvenilir 5 Yolu Hakkında SSS

İnternetten Para Kazanmak Güvenli Mi? (H3)

Evet elbette! İnternetten kazanç sağlayabileceğiniz bir çok yol vardır. Freelancer olarak çalışabilir, affilate yapabilir ya da Google Ads reklamları yaparak para kazanabilirsiniz. Fakat kısa ve uzun vadede para kazanabileceğiniz en güvenli ve en iyi yol Freelancer olarak çalışmaktır. Bu sayede oldukça iyi gelir elde edebilirsiniz.

Yeni Başlayanlar Hangi İnternetten Para Kazanma Yolunu Tercih Ediyorlar?

 • Serbest Yazarlık.
 • Eski Eşyalarınızı Satmak.
 • Koçluk.
 • E-Kitap.
 • Satış Ortaklığı Pazarlaması.
 • Anketlere Katılın.
 • Sanal Asistan olun.
 • Çevrimiçi Özel Ders.

Tecrübem Olmadan Internetten Nasıl Para Kazanabilirim?

Eğer tecrübeniz olmadan para kazanmak istiyorsanız, bunun için en iyi seçenek Freelancer olarak çalışmaktır. Fakat Freelancer olarak çalışmanız için yeterli donanıma sahip olmalı ve iş kolu hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Burada bahsettiğimiz tecrübe kıstası iş geçmişi olmayan kişiler içindir. Yani bir üniversiteden mezun olmuş olabilir ve iş bulamıyor olabilirsiniz. Tecrübe gerektirmeden uzman olduğunuz alanda Freelancer olarak çalışabilirsiniz.

Google Üzerinden Nasıl Kazanabilirim?

Arama sonuçlarına yerleştirilen bağlamsal olarak alakalı reklamlardan para kazanmak için özel arama motorunuza bir Google AdSense hesabı bağlayabilirsiniz. Reklamverenler, arama sonuçlarında yer almak için rekabet eder ve birisi reklamlarından birine tıkladığında, gelirin bir kısmını siz yapabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanmanın En Hızlı Yolları Nelerdir?

 1. Freelancer Olarak Çalışmak
 2. Google Adsense Ile Para Kazanmak
 3. Affiliate Pazarlaması Ile Başkalarının Ürünlerini Satmak
 4. Amazon.com'da e-kitap satmak
 5. Kendi Bilgi Ürünlerinizi Satmak

Topluluğa katıl

Freelancer olarak gelişmiş ülkelerde bizimle aynı işi yapanlarla aynı gelire sahip olmanın yollarını birlikte keşfediyoruz. Bu yolda bize katılmak istersen aşağıdaki butonu kullanabilirsin.