Fiverr’da Para Kazanmak İçin 10 Taktik

Fiverr’da Para Kazanmak İçin 10 Taktik

2022’de Fiverr’da para kazanmak sizin için kolay olabilir. Bu makaleyi okuyarak, alıcıyı işinize bağlamak için Fiverr’da nasıl bir çekicilik oluşturacağınızı öğreneceksiniz.

🔗
Eğer Fiverr'a katılmayı düşünüyorsan buradaki affıliate linkini kullanabilirsin.

Fiverr’da para kazanmak harika olabilir. Sürekli pasif gelir elde etmek ve dünyayı dolaşmak istiyorsanız, Fiverr çevrimiçi para kazanmanız için en iyi platformlardan biridir.

Fiverr, yeni başlayan biri olarak pasif gelirinize ekstra destek sağlayabilecek platformdur. İnsanlar Fiverr’dan iş alamayınca genellikle umutsuzluğa kapılıyorlar fakat bu sizi yanıltmasın. Aslında Fiverr’dan para kazanmak için bazı yöntemler vardır. Bu yöntemleri başarılı bir şekilde uyguladığınızda ise para kazanmak çok kolay olacaktır.

İşte Fiverr’dan Çevrimiçi Para Kazanmanız İçin Yöntemler.

1. Beceri Setinizi Oluşturun

Bir Fiverr işine başlamadan önce, burada hangi hizmetleri sunacağınızı belirlemeniz gerekir. Bu hizmet alanında uzman olmak size solaylık sağlıyacaktır. Müşterinizle daha iyi iletişim kuracağınız ve onları iş yerinize sipariş vermeye ikna edebileceğiniz için bir konuda profesyonel olmak harika olacaktır. İletişim burada anahtardır ve iletişiminiz profesyonelliğinizi gösterecektir.

Siparişi yerine getirmek için hangi araçların gerekli olduğunu biliyorsanız, Fiverr’da para kazanmak kolay olabilir. Örneğin, bir Amazon Product Hunting giginiz var ve bu gig için bir sipariş aldınız. O zaman bu siparişi yerine getirmek için Jungle Scout, Helyum vb. araçlara sahip olmalısınız.

2. SEO Üzerinde Çalışın

Fiverr işinin SEO’su nasıl yapılır iyi bir soru ama çoğu insan Fiverr profilinin SEO’sunu yapmayı unutuyor. Aramalara girmek için profil SEO’nuzu yapmalısınız.

  • Niş tabanlı bir kullanıcı adı kullanın
  • Açıklamada niş ile ilgili anahtar kelimeler kullanın
  • Nişinizle ilgili becerileri seçin
  • Profil resmi optimizasyonu yapın

Fiverr’de daha fazla para kazanmak istiyorsanız, işinizin SEO’sunu yapmak çok önemlidir. Önce Fiverr algoritmalarını, Fiverr’ın işi nasıl sıraladığını anlamalısınız.

Yeni başlayanlar çoğunlukla SEO’ya odaklanmazlar ve bu yüzden beklediklerini gerçekleştiremezler. Bir satış Gigleri oluşturmak için ana anahtar kelimenizi başlığınıza, açıklamanıza, paketlerinize, etiketlerinize ve en önemlisi sorularınıza eklemeniz gerekir.

Örneğin, bir sosyal medya yöneticisisiniz. Ana anahtar kelimeleriniz “sosyal medya yönetimi”, “sosyal medya yöneticisi”, “Facebook”, “Instagram”, “sosyal medya”dır. Bu anahtar kelimeleri her yere eklemelisiniz.

3. İkna Edici Başlıklar Yazın

İkna edici bir başlık yazmak yeni başlayanlar için ilk başta zorlayıcı olabilir. Bu nedenle Fiverr’ın En Çok Puan Alan Satıcıları, en çok satan diğer Giglere bir göz atmanızı öneririz. Başlığı tam olarak taklit etmenize gerek yok, yaratıcılığınızı kullanın.

İşte bir gig başlığı yazmak için bazı PRO İpuçları:

  • Önce ana anahtar kelimeyi kullanın
  • Yaptığınız işi açılayan bir başlık yazın
  • Rakamları kullanın (yirmi dört saat yerine 24 saat)
  • Doğru olun ve gramer hatası yapmayın

Tüm bu adımları takip ederek Fiverr’de daha iyi sıralanacak ve böylece Fiverr’deki ilk işinizi alacak iyi bir başlık yazabilirsiniz.

4. Profesyonel Gig Videosu Oluşturun

Alıcılar her zaman Fiverr’da kendi alanlarında kendine güvenen ve uzman olan serbest çalışanları işe alır. Sözleriniz potansiyel alıcıyı sizi işe almaya ikna edemiyorsa, bir gig videosu bu işi yapabilir. Kendinizi ve hizmetlerinizi bir videoda tanıtmanız güzel bir şey ama en az 30 saniyelik bir video çekmeniz gerekiyor.

Videoda kendinizi tanıtın ve sahadaki deneyiminizi paylaşın. Alıcıyı işinize bağlamak için portföyünüzden bazılarını videoda gösterin. Fiverr, gig videolarının daha yüksek dönüşüm oranlarına sahip olduğunu ve gelirinizi artırabileceğini söylüyor.

Gig videosunda hizmetiniz ile alakalı en merka edilen sorunlara yanıt verirseniz müşterilerin sizi tercih etmesi çok daha kolay olacaktır.

5. Düşük Rekabetçi Anahtar Kelimeleri Seçin

Genellikle, tüm yeni başlayanlar, rekabet gücü yüksek anahtar kelimeler seçme hatasına düşer. Rekabet gücü yüksek anahtar kelimelerde sıralama yapmak oldukça zordur, ancak rekabeti düşük anahtar kelimeleri seçerseniz sıralama alma şansınız artar.

Örneğin, grafik tasarım konusunda uzmansınız ve bir logo tasarımı işi yapmaya isteklisiniz. Bu yüzden önce araştırma yapın ve ardından diğer en çok satanların logo tasarım hizmetlerinde neler sunduğunu analiz edin.

Fiverr arama kutusuna ‘logo tasarımı’ yazdığınızda yaklaşık 199.295 grafik tasarımcının bu hizmeti sunduğunu göreceksiniz. Yeni başlayan biri olarak bu anahtar kelimede sıralama yapmak sizin için çok zor olabilir.

Sıralama ve sıralama elde etmek için nişinizde düşük rekabetçi anahtar kelimeleri hedeflemeniz gerekir. Logo tasarımı yerine “Twitch logosu”nu tercih edin.

Rekabetteki farkı görebilirsiniz. Yeni başlayan biri olarak, logo tasarımında sıralamak için çok zaman alacak ve bu nedenle daha geç kazanmaya başlayacaksınız. Ancak uygun SEO ile twitch logosunda bir gig oluşturursanız, sıralama ve sipariş alma şansınız kesinlikle artacaktır.

6. Gig Fiyatlandırması

Her bir paketi nasıl fiyatlandırmak istediğinize karar vermek çok zor olabilir. Yani bir yol, rakiplerinize bakmak, fiyatlarının ne olduğunu görmek. Ancak, Giginizi rakibinizle tamamen aynı şekilde fiyatlandırmamalısınız.

7. Profilinizi Tamamen Kurun

İnsanlar, profesyonel görünümlü bir profile sahip birinden satın almaya çok daha meyillidir. Profil resminiz profesyonel görünmelidir. Gerçek adınızın kullanıcı adını ekleyebilir ve ayrıca becerinizi veya nişinizi kullanıcı adı olarak ekleyebilirsiniz.

Özellikle İngilizce ana diliniz değilse, Fiverr algoritmasındaki performansınızı artırmanıza yardımcı olacağını düşündüğüm için İngilizce sınavına girmenizi kesinlikle tavsiye ederim.

8. Profil Etiketlerini Doldurun

Profil etiketlerinizi de doldurduğunuzdan emin olun. Örneğin  içerik yazma, metin yazarlığı ve sosyal medya pazarlaması gibi becerilerle ilgili işler  yapıyorsanız, bu nişlerle ilgili etiketler edinin. Örneğin SEO odaklı metin yazarı, İnstagram pazarlama uzmanı gibi etiketler profilinizin bulunabilirliğini arttıracaktır.

Ayrıca bu etiketler, Fiverr algoritmasındaki giglerinizi artırmanıza yardımcı olacak.

9. İşinize Güvenilirlik Sağlayın

Fiverr üzerinde çalışmanın başlangıç ​​aşamalarında parayı dert etmeyin. Yapabileceğin en kötü şey bu. Sadece para kazanmaya değil, güvenilirlik oluşturmaya odaklanın.

Bu 5 dolarlık siparişe beş dolarlık çaba harcamak yerine, bu 5 dolarlık siparişe yüz dolarlık çaba harcamanız gerekir. İlk birkaç siparişinizde yukarıya çıkmak isteyeceksiniz.

Bu hizmetleri sunduğunuzda, ilk olarak, beş yıldızlı bir inceleme alacaksınız. İkincisi, potansiyel olarak bir bahşiş alacaksınız ve kişiden daha fazla ödeme alacaksınız ve üçüncü olarak, kişi bir inceleme bıraktıktan sonra işinizin bir örneği iş yerinize gönderilecek.

Çok yüksek kaliteli numuneleriniz varsa, daha fazla sipariş alma şansınız daha yüksek olacaktır. Bu, bir kez daha, rekabetinizden sonra modellenen profesyonel görünümlü bir Gige sahip olmanıza ve işinizden bir sürü yüksek kaliteli örneğine sahip olmanıza bağlanıyor.

10. Olabildiğince Erken Yanıt Verin

Mesaj aldığınızda, mümkün olduğunca hızlı yanıt verin. Hızlı tepki süresine sahip olmak çok iyi bir işarettir. Fiverr algoritması, hızlı yanıt süreniz olduğunda bayılır, bu nedenle hızlı yanıt verirseniz giginizi daha fazla kişiye tavsiye edeceklerdir.

Yanıt oranınızı yönetmek için Fiverr uygulamasını indirin. Böylece herhangi bir müşteriden mesaj aldığınızda, her seferinde bildirim alacaksınız.

Bir mesaj alırsınız ve ardından hemen uygulamaya atlayabilir ve kişiye geri mesaj gönderebilirsiniz.

11. Fiverr'ın Alanınızda Yaptığı Sınavları Tamamlayın

Fiverrda öne çıkanın bir diğer yönetemi ise sınavları tamamladmaktır. Fiverrda yer alan sınavları tamamladığınızda yeteneğinizi kanıtlamış olursunuz ve böylece aynı alanda hizmet veren kişilerin önüne geçmiş olursuz.

Bu sınavler genellikle eski sınavlar ve güncellenmemiş durumdalar. Eğer girdiğiniz sınav, örneğinin Photoshop ile ilgili bir sınav ve güncel versiyon ile uyumlu değilse internetten soruları araştırarak sınava hazırlanabilirsiniz.

Bonus: Sabırlı Olun

Anahtar ve en önemli ipucu sabırlı olmaktır. İlk siparişinizi almanız zaman alabilir. İlk siparişinizi aldıktan sonra tutarlı bir şekilde sipariş alma başlamayabilir fakat zaman içerisinde sipariş sıklığınızda belirli bir düzene oturacaktır.

Ne tür bir işiniz olursa olsun, her bir ipucunu uyguladığınız ve en üst düzeye çıkardığınız sürece sipariş alacaksınız.

Birlikteihracat.com olarak sizler için hazırladığımız Fiverr’dan para kazanmak için 10 taktik içeriğinden bugünlük bu kadar daha fazla bilgi almak için bizi takipte kalmayı unutmayın.

Topluluğa katıl

Freelancer olarak gelişmiş ülkelerde bizimle aynı işi yapanlarla aynı gelire sahip olmanın yollarını birlikte keşfediyoruz. Bu yolda bize katılmak istersen aşağıdaki butonu kullanabilirsin.