Upwork Komisyon Oranları Nelerdir?

Upwork Komisyon Oranları Nelerdir?

Serbest çalışan olarak, Kurumsal olmayan her müşteriyle faturalarınıza göre değişen bir ücret ödersiniz. Bu, o müşteriyle yaptığınız tüm sözleşmeleri içerir. Sözleşmeler saatlik, sabit fiyatlı veya Proje Kataloğu'ndaki projeler olsun, hizmet ücretleri aynıdır.

  • 0-500$: %20
  • $500.01-$10,000: %10
  • 10.000,01 ABD doları veya üzeri: %5

Örnek: Yeni bir müşteriyle 600$'lık bir projede, serbest çalışanın hizmet ücreti ilk 500$'da %20 ve kalan 100$'da %10 olacaktır. Ücretlerden sonraki kazançları 490 $ olacaktır.

İki farklı şirket altında biriyle çalıştıysanız, bunlar farklı ilişkiler olarak kabul edilir ve her şirketle olan ömür boyu faturalarınız ayrı ayrı sayılır. Bununla birlikte, aynı şirket içinde iki farklı ekip altında biriyle çalışmak tek bir ilişki olarak kabul edilir ve bu nedenle ömür boyu faturalarınızda birleştirilir.

Kurumsal olmayan müşterilerle çalışan ajanslar aynı fiyatlandırma yapısına tabidir. Acente hizmet ücretlerini, tüm sözleşmelerde bir müşteriyle olan toplam acente faturalarına göre hesaplarız. Bu, ajansın serbest çalışanlarının herhangi birinin tek bir müşteriyle yaptığı tüm ajans sözleşmelerinin, ajansın o müşteriyle olan faturalarına dahil olduğu anlamına gelir.Bir ajans serbest çalışanının, münhasır olmayan bir bağımsız olarak veya ajansa katılmadan önce bir müşteriyle yaptığı ajans dışı sözleşmeler, ajansın o müşteriyle olan faturalarına dahil edilmeyecektir.

Hey freelancer! Aramıza katılmaya hazır mısın?

Upwork ve Fiverr ile $3M+ kazanan 600+ freelancer ile birlikte düzenli gelir kazanmanın yollarını, seninle aynı işi yapanlardan taktiklerini öğren. Şirketleşme, iletişim, markalaşma ve ürünleştirme gibi konulardaki canlı yayınlara dahil ol.