Upwork'ten Para Çekmek

Upwork'ten Para Çekmek

Ödeme almak her işin en heyecan verici kısımlarından biridir. Yeterince araştırma yaptığınız taktirde  Upwork'ten kazandığınız parayı çok yüksek ücretler ödemeden çekebilebilirsiniz.

Upwork'ten kazandığınız parayı nasıl çekeceğiniz konusunda bilgi vermek amacıyla oluşturduğumuz bu içeriği keyifle okumanız dileğiyle.

Upwork'ten Para Çekmenin Farklı Yöntemleri Nelerdir?

Upwork Türkiye hesapları için geçerli iki farklı para çekme yöntemi vardır. Bunlar

  • Payoneer banka havalesi
  • Doğrudan banka havalesi

Hesabınızda biriken parayı çekmeden önce Upwork üzerinde size uygun olan bir ödeme yöntemini kurmuş olmanız gerekmektedir.

Upwork Ödeme Yöntemi Kurulumu

Upwork'te bir ödeme yöntemi belirlemek için takip etmeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

  • Ayarlar'a gidin › "Ödeme Alın" Yöntem Ekle'yi seçin,
  • Seçtiğiniz yöntem için "Kurulum" düğmesini seçin ve bilgileri girin,
  • Bir ödeme planı seçin ve "İleri" seçeneğine tıklayın.

Hesap güvenliğinin korunabilmesi amacıyla ödeme yönteminiz üç iş günü içerisinde aktifleştirilmektedir. Girmiş olduğunuz hesap numaranız ve ayrıntılarınızı dikkatlice kontrol edin. Paranızı çekebilmek için bu bilgilerin doğru girilmesi oldukça önemlidir.

Payoneer Aracılığıyla Upwork'ten Nasıl Para Çekilir?

Payoneer, Amerika Birleşik Devletleri içinde ve dışında çevrimiçi ödeme transferini sağlayan ve Türk Lirası dahil 150’den fazla para biriminde sınır ötesi işlemleri kolaylaştıran New York merkezli bir finansal hizmet sağlayıcı şirkettir.

Upwork ödeme yöntemi olarak Payoneer'i eklediğinizde, paranın Upwork hesabınızdan Payoneer hesabınıza aktarılması genellikle 2 iş gününü bulmaktadır. Bu işlemin kısa sürede, anında gerçekleşmesi ekstra bir ücret karşılığında gerçekleştirilmektedir. Eğer bir Payoneer hesabınız yoksa nasıl hesap açacağınız ile ilgili bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Payoneer’a kaydolduğunuz anda, USD ve EURO dahil olmak üzere farklı para birimlerinde otomatik olarak bir sanal banka hesabı açılacaktır. Ardından, bu sanal bankayı yerel bankanıza bağlayabilir ve ülke para biriminizi kullanarak Payoneer’den yerel bankanıza kolayca para aktarabilirsiniz. Bunun yanında Payoneer banka kartına başvurabilir ve Payoneer kart ile de işlemler yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken her para aktarımında, her platformun ve bankaların ayrı ayrı komisyonlar uyguladığını unutmamak.

Bir ödeme yöntemine karar vermeden önce bu hesaplamalara ışık tutması amacıyla yurtdışından para transferi başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Doğrudan Yerel Bankaya Upwork'ten Nasıl Para Aktarılır?

Kazandığınız parayı Upwork'ten çekebilmek için bir diğer seçeneğiniz doğrudan banka havalesi yapmaktır. Upwork Türkiye'de Doğrudan Yerel Bankaya para havale edebilme kolaylığını sağlamaktadır. Bu yöntem oldukça güvenli ve kolay şekilde tasarlanmıştır.

Hangi ödeme yönteminin daha karlı olduğuna karar verebilmeniz amacıyla yurtdışından para transferi başlıklı yazımızı okuyabilir ve fikir edinebilirsiniz.

Topluluğa katıl

Freelancer olarak gelişmiş ülkelerde bizimle aynı işi yapanlarla aynı gelire sahip olmanın yollarını birlikte keşfediyoruz. Bu yolda bize katılmak istersen aşağıdaki butonu kullanabilirsin.