Upwork hesabı neden askıya alınır? Nasıl önleyebilirsiniz?

Upwork hesabı neden askıya alınır? Nasıl önleyebilirsiniz?

Upwork üzerinde serbest çalışan olarak mı çalışıyorsunuz? Upwork hesabının askıya alınması sorunuyla mı karşı karşıyasınız? Upwork hesabınızın neden askıya alındığını bilmek ister misiniz? Upwork şartlarını ve koşullarını biliyor musunuz? Hesabınızın askıya alınmasını nasıl önleyeceğinizi bilmek ister misiniz? Upwork askıya alınmış hesabınızı yeniden etkinleştirmek istiyor musunuz? Cevabınız evet ise, hesabınızın askıya alınmasının nedenlerinden ve çalışma sırasında hesabınızı etkinleştirme yöntemlerinden her şeyi öğrenmenize yardımcı olacak doğru sitedesiniz.

Dünyanın en iyi serbest çalışan web sitesi 'Upwork'te serbest çalışan olarak, upwork şartlarını ve koşullarını bilmelisiniz. Upwork, ilkelerinin güvenliğini sağlamak ve herhangi bir spam faaliyetinden kaçınmak istiyorsa, birinin hesabını askıya alabilir. Upwork hesabınızın askıya alınmasına neden olabilecek bu tür faaliyetlerden kaçınabilmelisiniz.

Upwork hesabının askıya alınması nedir?

Hiç upwork hesabının askıya alınması sorununu yaşadınız mı? Upwork üzerinde çalışamıyor musunuz? Cevabınız evet ise, hesabınızın askıya alındığını bilmelisiniz. Upwork kurallarına ve düzenlemelerine aykırı herhangi bir spam faaliyetinde bulunduğunuzda, hesabınız askıya alınabilir.

Hesabınız askıya alınırsa, upwork üzerinde serbest çalışan olarak çalışamazsınız. Upwork'te hesabınız askıya alındığında, upwork'te hizmetlerinizi satamazsınız ve gelir kaynaklarınız sona erer. Upwork üzerinde bir iş bulamıyorsunuz ve belki de hesabınız kalıcı olarak askıya alınacak.

Upwork hesabı neden askıya alınır?

Upwork hesabınız askıya alındı ​​mı? Hesabınızın neden askıya alındığını bilmek ister misiniz? Hesabınızın askıya alınmasının ardındaki nedenleri bilmek ister misiniz? Cevabınız evet ise, o zaman upwork üzerinde çalışmak için kural ve düzenlemeleri bilmelisiniz. Upwork, upwork kurallarına aykırı herhangi bir spam faaliyetinde bulunduğunuzda hesabınızı askıya alır.

Upwork hesabının askıya alınmasının olası nedenleri?

Upwork hesabınızın askıya alınmasına neden olabilecek nedenleri bilmek istiyorsanız, upwork hesabının askıya alınmasına neden olan upwork etkinliklerini bilmelisiniz. Upwork hesabının askıya alınmasının temelinde pek çok neden yatmaktadır, ancak upwork hesabınızın askıya alınmasının arkasındaki olası en önemli nedenler şunlardır;

Birden fazla hesaba sahip olmak

Bir serbest çalışan olarak, biri Upwork'te birden fazla hesap oluşturarak fazla akıllı olmaya çalışırsa, upwork topluluğunun hüküm ve koşullarına aykırı olduğu için hesabının askıya alınması büyük olasılıktır.

Upwork dışında ödeme alma

PayPal hesabınız veya başka bir şey olabilecek upwork platformunun dışındaki işiniz için ödeme almaya çalışırsanız, upwork kurallarını ve düzenlemelerini ihlal ettiğiniz için hesabınız kalıcı olarak askıya alınabilir. Upwork üzerinde serbest çalışan olarak çalışıyorsanız, upwork'ün siteyi yöneten çalışanları olduğunu ve upwork'ün onlara ödeme yapması gerektiğini bilmelisiniz. Upwork'ün tek bir projede tutarınızın %20'sini tahsil etmesinin nedeni budur. Bu nedenle, bir serbest çalışan, upwork platformu dışında ödeme almaya çalışırsa, hesabı askıya alınabilir.

Kopyala ve yapıştır teklifleri gönderme

Sizi dünyanın en iyi serbest çalışan web sitelerinden birinden atmanın bir başka nedeni de kopyala ve yapıştır teklifleri göndermektir. İşlerden haberdar olmadığınız için mümkün olduğunca çok teklif göndermelisiniz. Ancak bir serbest çalışan, birçok iş için aynı kopyala ve yapıştır tekliflerini gönderirse, bir spam gönderici olarak kabul edilebilir ve upwork hesabının askıya alınmasına neden olabilir.

Bu nedenle, bir serbest çalışanın aynı kopyala ve yapıştır tekliflerini birçok işe göndermek yerine belirli bir işe uygun olabilecek teklifleri göndermesi gerekir. Bir freelancer olarak uygun bir teklif gönderdiğinizde, müşteriniz gönderiyi baştan sona okumak için zaman ayırdığınızı ve iş için uygun bir aday olduğunuzu düşünüyor.

İşler için işe alınmamak

Bu, upwork hesabın askıya alınması için en yeni kural olarak kabul edilir. Birçok iş için birçok teklif gönderdiğinizde ancak işe alınmadığınızda hesabınız askıya alınabilir. Daha yeni bir serbest çalışan sitede teklif vermeye devam ederse, ancak nadiren işe alınırsa veya işe alınmazsa, hesabının askıya alınması muhtemeldir. Bir upwork'ün, kendisine para kazandıracak serbest çalışanları seçecek karlı bir şirket olduğunu daima unutmayın. Bu nedenle, upwork başarılı serbest çalışanları teşvik edecek, ancak başarısız olanları caydıracaktır.

Müşterilerden kötü geri bildirim

Serbest çalışan olarak, kurallara ve düzenlemelere sıkı sıkıya uyuyorsanız ve iş için uygun teklifler gönderiyorsanız, ancak işiniz müşterinizin beklentilerini karşılamıyorsa ve hizmetleriniz hakkında kötü yorumlar yapıyorsa, hesabınız askıya alınabilir. Hizmetleriniz hakkında sürekli olarak kötü geri bildirim incelemeleri alıyorsanız, hesabınızın askıya alınma olasılığı daha yüksektir. Profesyonel bir serbest çalışanın her zaman müşterileri etkilemeye ve hizmetleri hakkında daha olumlu geri bildirimler almaya çalışmasının nedeni budur.

Geri bildirimi değiştirmek için müşterileri taciz etmek

Serbest çalışan biriyseniz, bazen bunu deneyimlemiş olabilirsiniz, harika bir iş çıkardınız ancak müşteriniz iyi yorumlar almak yerine sadece 3 yıldız verdi. Bu durumda, müşterinizi geri bildirimi değiştirmek için taciz etmeye çalışırsanız, şikayet edebilir ve hesabınız askıya alınabilir. Bazen uygunsuz iletişim ve düşük kaliteli hizmetler nedeniyle müşteriniz kötü yorumlar verebilir, ancak müşteriyi yorumlarını değiştirmesi için taciz etmek Upwork hesabınızın askıya alınmasının bir nedeni olabilir.

Upwork hesabının askıya alınmasını nasıl önleyebilirsiniz?

Upwork'teki hesabınızın askıya alınmasını önlemek istiyor musunuz? Hesabınızın aktif kalmasını istiyor musunuz? Cevabınız evet ise, upwork hesabınızın askıya alınmasını önlemek için bu talimatları izlemelisiniz.

Upwork'ün hüküm ve koşullarına bir göz atın ve bunlara uymaya çalışın. Herhangi bir yasa dışı faaliyete karıştığınızı tespit ederseniz, Upwork hesabınızı kalıcı olarak bloke edebilir.

Upwork platformunun dışında ödeme almaya çalışmayın. Serbest çalışanların daimi müşterilerinden komisyon nedeniyle Upwork dışında çalışmalarını istedikleri birçok durum gördüm. Belki müşteri kabul eder ama bu her durumda olmaz. Bir müşteri sorun hakkında sizden şikayet ederse, upwork hesabınızın askıya alınmasına neden olabilirsiniz.

Kopyala ve yapıştır teklifleri göndermeyin. Harika bir teklif yazmak, görüşmeyi ve işleri kazanmanın anahtarıdır. Nasıl harika bir teklif yazabileceğinizi görmek için en iyi tekliflerime göz atabilirsiniz. Zaman kazanmak ve aynı şablona sahip işlere başvurmak istiyorsanız, Upwork aktivitenizi kolayca takip edecektir. Böyle bir durumda Upwork hesabının askıya alınması ile karşı karşıya kalacaksınız.

Profesyonel hizmetlerinizden yüksek olumlu puanlar almaya çalışın. Profesyonellik, her platformda rekabet etmenize yardımcı olabilecek tek şeydir. Müşterilerle nasıl iletişim kuracağınızı bilirseniz, gereksinimlerini anlarsanız, önerileri uygularsanız ve kaliteli işler yaparsanız oyunu kazanırsınız.

Serbest çalışanlar arasındaki yoğun rekabet, profesyonel olmayan serbest çalışanların işini zorlaştırıyor. Yılların deneyimine sahipseniz, muhtemelen hedeflenen hedeflere ulaşacaksınız.

Geri bildirimi değiştirmek için herhangi bir müşteriyi rahatsız etmeyin. Olumlu geri bildirim istemek veya benzer şeyler istemek taciz kategorisine girer. Upwork hesabının askıya alınması bu nedenle olabilir.

Upwork'te hesabım askıya alınırsa ne yapmalıyım?

Upwork platformu dışında ödeme almak gibi affedilmez bir hata olmadığı sürece, askıya alınan hesabınızı kurtarabileceğiniz durumlar vardır.

Herhangi bir ihlal yapmadıysanız, upwork topluluğuna başvurmanız ve kanıt sağlamanız gerekecektir. Upwork topluluğu, moderatörler çok duyarlı olduğu için konuyu takip etmenin harika bir yoludur. İşte hesabınız için başvurmak için bir eylem planı.

E-postayı iyice okuyun ve Upwork hesabının askıya alınmasının nedenini anlayın. Upwork hesabının askıya alınması için geçerli bir neden gibi görünüyorsa, bunun için başvurmamalısınız. Bazı durumlarda, onlardan talep edebilir ve tüm durum hakkında onlara bilgi verebilirsiniz.

Bir Upwork hatası durumunda, hesabınızı eski durumuna döndürmeyi talep etmelisiniz. Dahil etmek istediğiniz tüm detayları hazırlayın.

Profesyonel hikayenizi, geçmişinizi ekleyin ve tüm bunlar için mücadelenizi onlara bildirin.

Bir sosyal medya fenomeniyseniz, Twitter trendlerini deneyebilir veya Upwork Linked In profili ile sözleşme yapabilirsiniz. Bunlar, Upwork desteğine başvurmak için olası yöntemlerdir.

Hey freelancer! Aramıza katılmaya hazır mısın?

Upwork ve Fiverr ile $3M+ kazanan 600+ freelancer ile birlikte düzenli gelir kazanmanın yollarını, seninle aynı işi yapanlardan taktiklerini öğren. Şirketleşme, iletişim, markalaşma ve ürünleştirme gibi konulardaki canlı yayınlara dahil ol.