Upwork hesabı neden askıya alınır? Nasıl önleyebilirsiniz?

Upwork hesabı neden askıya alınır? Nasıl önleyebilirsiniz?

Dünyanın en iyi serbest çalışan web sitesi 'Upwork'te serbest çalışan olarak, upwork şartlarını ve koşullarını bilmelisiniz. Upwork, ilkelerinin güvenliğini sağlamak ve herhangi bir spam faaliyetinden kaçınmak istiyorsa, birinin hesabını askıya alabilir. Upwork hesabınızın askıya alınmasına neden olabilecek bu tür faaliyetlerden kaçınabilmelisiniz.

En çok karşılaştığımız nedenlerden bazıları:

 • Başkasının adına hesap açmak
 • Farklı ülkeden girmek (developerlar uzak masaüstü ile abglanabiliyor bu durumda ne oluyor bilmiyorum)
 • Kendi kendine iş vermek
 • 18 yaşından küçük olmak (Upwork için)
 • Aşırı spam (aynı) gönderip hiç cevap alamamak
 • Başka freelancer hesaplarına yönlendirme yapmak
 • Müşteriye zola feedback yazdırmak (düzeltme: zorla 5 yıldız ver demek)(düzenlendi)
 • Müşteriyi dışarıya çekmeye çalışmak
 • WhatsApp, LinkedIn gibi araçlara yönlendirmek. Takvim veya erişim için e-posta verilebilir.
 • Zoom gibi araçlar gri bölgede. Upwork zaten kendi video call araçlarını sunuyor. (Müşteri isterse hayır demeyebilirsin)
 • Dışarıdan ödeme almak

Upwork hesabının askıya alınması nedir?

Hiç Upwork hesabının askıya alınması sorununu yaşadınız mı? Upwork üzerinde çalışamıyor musunuz? Cevabınız evet ise, hesabınızın askıya alındığını bilmelisiniz. Upwork kurallarına ve düzenlemelerine aykırı herhangi bir spam faaliyetinde bulunduğunuzda, hesabınız askıya alınabilir.

Hesabınız askıya alınırsa, Upwork üzerinde serbest çalışan olarak çalışamazsınız. Upwork'te hesabınız askıya alındığında, upwork'te hizmetlerinizi satamazsınız ve gelir kaynaklarınız sona erer. Upwork üzerinde bir iş bulamıyorsunuz ve belki de hesabınız kalıcı olarak askıya alınacak.

Upwork hesabı neden askıya alınır?

Upwork hesabınız askıya alındı ​​mı? Hesabınızın neden askıya alındığını bilmek ister misiniz? Hesabınızın askıya alınmasının ardındaki nedenleri bilmek ister misiniz? Cevabınız evet ise, o zaman Upwork üzerinde çalışmak için kural ve düzenlemeleri bilmelisiniz. Upwork, upwork kurallarına aykırı herhangi bir spam faaliyetinde bulunduğunuzda hesabınızı askıya alır.

Upwork hesabının askıya alınmasının olası nedenleri?

Upwork hesabınızın askıya alınmasının arkasındaki olası en önemli nedenler şunlardır:

Birden fazla hesaba sahip olmak

Bir serbest çalışan olarak, biri Upwork'te birden fazla hesap oluşturarak fazla akıllı olmaya çalışırsa, upwork topluluğunun hüküm ve koşullarına aykırı olduğu için hesabının askıya alınması büyük olasılıktır.

Upwork dışında ödeme alma

PayPal hesabınız veya başka bir şey olabilecek upwork platformunun dışındaki işiniz için ödeme almaya çalışırsanız, upwork kurallarını ve düzenlemelerini ihlal ettiğiniz için hesabınız kalıcı olarak askıya alınabilir. Upwork üzerinde serbest çalışan olarak çalışıyorsanız, upwork'ün siteyi yöneten çalışanları olduğunu ve upwork'ün onlara ödeme yapması gerektiğini bilmelisiniz. Upwork'ün tek bir projede tutarınızın %20'sini tahsil etmesinin nedeni budur. Bu nedenle, bir serbest çalışan, upwork platformu dışında ödeme almaya çalışırsa, hesabı askıya alınabilir.

Kopyala ve yapıştır teklifleri gönderme

Sizi dünyanın en iyi serbest çalışan web sitelerinden birinden atmanın bir başka nedeni de kopyala ve yapıştır teklifleri göndermektir. İşlerden haberdar olmadığınız için mümkün olduğunca çok teklif göndermelisiniz. Ancak bir serbest çalışan, birçok iş için aynı kopyala ve yapıştır tekliflerini gönderirse, bir spam gönderici olarak kabul edilebilir ve upwork hesabının askıya alınmasına neden olabilir.

Bu nedenle, bir serbest çalışanın aynı kopyala ve yapıştır tekliflerini birçok işe göndermek yerine belirli bir işe uygun olabilecek teklifleri göndermesi gerekir. Bir freelancer olarak uygun bir teklif gönderdiğinizde, müşteriniz gönderiyi baştan sona okumak için zaman ayırdığınızı ve iş için uygun bir aday olduğunuzu düşünüyor.

İşler için işe alınmamak

Bu, Upwork hesabın askıya alınması için en yeni kural olarak kabul edilir. Birçok iş için birçok teklif gönderdiğinizde ancak işe alınmadığınızda hesabınız askıya alınabilir. Daha yeni bir serbest çalışan sitede teklif vermeye devam ederse, ancak nadiren işe alınırsa veya işe alınmazsa, hesabının askıya alınması muhtemeldir. Bir upwork'ün, kendisine para kazandıracak serbest çalışanları seçecek karlı bir şirket olduğunu daima unutmayın. Bu nedenle, upwork başarılı serbest çalışanları teşvik edecek, ancak başarısız olanları caydıracaktır.

Müşterilerden kötü geri bildirim

Serbest çalışan olarak, kurallara ve düzenlemelere sıkı sıkıya uyuyorsanız ve iş için uygun teklifler gönderiyorsanız, ancak işiniz müşterinizin beklentilerini karşılamıyorsa ve hizmetleriniz hakkında kötü yorumlar yapıyorsa, hesabınız askıya alınabilir. Hizmetleriniz hakkında sürekli olarak kötü geri bildirim incelemeleri alıyorsanız, hesabınızın askıya alınma olasılığı daha yüksektir. Profesyonel bir serbest çalışanın her zaman müşterileri etkilemeye ve hizmetleri hakkında daha olumlu geri bildirimler almaya çalışmasının nedeni budur.

Geri bildirimi değiştirmek için müşterileri taciz etmek

Serbest çalışan biriyseniz, bazen bunu deneyimlemiş olabilirsiniz, harika bir iş çıkardınız ancak müşteriniz iyi yorumlar almak yerine sadece 3 yıldız verdi. Bu durumda, müşterinizi geri bildirimi değiştirmek için taciz etmeye çalışırsanız, şikayet edebilir ve hesabınız askıya alınabilir. Bazen uygunsuz iletişim ve düşük kaliteli hizmetler nedeniyle müşteriniz kötü yorumlar verebilir, ancak müşteriyi yorumlarını değiştirmesi için taciz etmek Upwork hesabınızın askıya alınmasının bir nedeni olabilir.

Upwork hesabının askıya alınmasını nasıl önleyebilirsiniz?

Upwork'teki hesabınızın askıya alınmasını önlemek istiyor musunuz? Hesabınızın aktif kalmasını istiyor musunuz? Cevabınız evet ise, upwork hesabınızın askıya alınmasını önlemek için bu talimatları izlemelisiniz.

Upwork'ün hüküm ve koşullarına bir göz atın ve bunlara uymaya çalışın. Herhangi bir yasa dışı faaliyete karıştığınızı tespit ederseniz, Upwork hesabınızı kalıcı olarak bloke edebilir.

Upwork platformunun dışında ödeme almaya çalışmayın. Serbest çalışanların daimi müşterilerinden komisyon nedeniyle Upwork dışında çalışmalarını istedikleri birçok durum gördüm. Belki müşteri kabul eder ama bu her durumda olmaz. Bir müşteri sorun hakkında sizden şikayet ederse, upwork hesabınızın askıya alınmasına neden olabilirsiniz.

Kopyala ve yapıştır teklifleri göndermeyin. Harika bir teklif yazmak, görüşmeyi ve işleri kazanmanın anahtarıdır. Nasıl harika bir teklif yazabileceğinizi görmek için en iyi tekliflerime göz atabilirsiniz. Zaman kazanmak ve aynı şablona sahip işlere başvurmak istiyorsanız, Upwork aktivitenizi kolayca takip edecektir. Böyle bir durumda Upwork hesabının askıya alınması ile karşı karşıya kalacaksınız.

Profesyonel hizmetlerinizden yüksek olumlu puanlar almaya çalışın. Profesyonellik, her platformda rekabet etmenize yardımcı olabilecek tek şeydir. Müşterilerle nasıl iletişim kuracağınızı bilirseniz, gereksinimlerini anlarsanız, önerileri uygularsanız ve kaliteli işler yaparsanız oyunu kazanırsınız.

Serbest çalışanlar arasındaki yoğun rekabet, profesyonel olmayan serbest çalışanların işini zorlaştırıyor. Yılların deneyimine sahipseniz, muhtemelen hedeflenen hedeflere ulaşacaksınız.

Geri bildirimi değiştirmek için herhangi bir müşteriyi rahatsız etmeyin. Olumlu geri bildirim istemek veya benzer şeyler istemek taciz kategorisine girer. Upwork hesabının askıya alınması bu nedenle olabilir.

Upwork'te hesabım askıya alınırsa ne yapmalıyım?

Upwork platformu dışında ödeme almak gibi affedilmez bir hata olmadığı sürece, askıya alınan hesabınızı kurtarabileceğiniz durumlar vardır.

Herhangi bir ihlal yapmadıysanız, Upwork topluluğuna başvurmanız ve kanıt sağlamanız gerekecektir. Upwork topluluğu, moderatörler çok duyarlı olduğu için konuyu takip etmenin harika bir yoludur. İşte hesabınız için başvurmak için bir eylem planı.

E-postayı iyice okuyun ve Upwork hesabının askıya alınmasının nedenini anlayın. Upwork hesabının askıya alınması için geçerli bir neden gibi görünüyorsa, bunun için başvurmamalısınız. Bazı durumlarda, onlardan talep edebilir ve tüm durum hakkında onlara bilgi verebilirsiniz.

Bir Upwork hatası durumunda, hesabınızı eski durumuna döndürmeyi talep etmelisiniz. Dahil etmek istediğiniz tüm detayları hazırlayın.

Profesyonel hikayenizi, geçmişinizi ekleyin ve tüm bunlar için mücadelenizi onlara bildirin.

Bir sosyal medya fenomeniyseniz, Twitter trendlerini deneyebilir veya Upwork LinkedIn profili ile sözleşme yapabilirsiniz. Bunlar, Upwork desteğine başvurmak için olası yöntemlerdir.

Bu Konuda Toplulukta Sık Sorulan Sorular

Upwork'te 18 Yaş Kuralı

2 adet iş aldıktan sonra Upwork 18 yas altında oldugum icin hesabımı kapatacaklarını söyledi (9 ay var 18 e girmeme). Supportla görüşüp gerek muvafakatname gerek veli onayı gerekse Türkiyedeki bununla ilgili yasalara gore bunun yasal olduğunu ve hali hazırda girişimlerde çalıştığımı açıkladım (16-18 yas arası masa başı iste çalışabiliyor TR'de bildigim kadarıyla ).

Ama ne dersem diyim belge olarak ne göndersem göndereyim en ufak bir şey yapmadılar. Hesabın kalıcı olarak kapatılacak. 18 e girdiğinde yeni bir hesap açabilirsin dediler. Şu ana kadar olan işlerimden aldığım ücreti de bana ödeyeceklerini söylediler. Bu konuda çok net ve katılar anladığım kadarıyla. Serdar

Upwork'te çalışırken dikkat edilmesi gerekenler neler?

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus WhatsApp, LinkedIn gibi iletişim araçlarına yönlendirmek. Upwork işle alakalı olduğu süre site dışı verdiğiniz linklere dikkat etmiyor. Fakat diyelim Vimeo hesabınız var ve Vimeo hesabınızda iletişim bilgileriniz yer alıyor. Bu gene kuraları ihlal ediyor. Paypal, WhatsApp gibi sözcükleri direk sistem alıyor zaten. Mimleniyorsunuz.

Ayrıca ben dışarıdan ödeme almayı etik bulmuyorum. Upwork'e ihanet etmiş gibi hissediyorum. Komisyon oranları çok gelebilir fakat size sunduğu hizmetin yanında hiç gözüme batmıyor benim. Zekeriya'nın da dediği gibi Upwork'un dışına çıktığında kafana rahatlıkla vurabilir. Yurtdışında koskoca firmalar ücretlerini ödemiyor bazen, mobbing uyguluyorlar. Upwork'te olduğumuz için bu tarz problemleri çok yaşamadık. Bunu unutmamak lazım

Bence çoğu kişi bunu gözardı ediyor. Ben diyince kızıyosunuz. Ama expert here i sadece başlangıç yazısı olarak kullanın lütfen. Bir müşteri şikayet oluşturursa tüm başvurularınız incelenir en çok ban yenilen konuların başında geliyor. (Bu arada bende expert here ile iş aldım.)

Ufak bir başlangıç yazısı, müşteriye ne verebileceğiniz sorunu nasıl çözeceğiniz ve daha önce yaptığınız benzer işleri anlatabilirsiniz. Copy paste yapmayın. 4. Bu Hususa herkesin uyduğunu düşünüyorum. Aldığınız işi teslim etmek ve müşteriyle ahlaki kurallar çerçevesinde konuşmak.

IP adresi, telefonla girdiğimde çevre illeri ip olarak alabiliyor bazen. VPN açıkken lütfen Upwork'e girmeyin. Bu konuyla alakalı problemler genellikle çözülüyor. Ama hesabınız yeni ve daha önce iş almadıysanız çok uğraşırsınız. Tatile çıktığınızda Upwork supporta ben şu şehre gidiyorum gibi bir destek talebi oluşturabilirsiniz.

Son olarak support kullanmaktan çekinmeyin her sorun yaşadığınızda sorun bilgilenin. İyi günler.

(Şevki)

Topluluğa katıl

Freelancer olarak gelişmiş ülkelerde bizimle aynı işi yapanlarla aynı gelire sahip olmanın yollarını birlikte keşfediyoruz. Bu yolda bize katılmak istersen aşağıdaki butonu kullanabilirsin.