Payoneer Hesabı Nasıl Açılır?

Payoneer Hesabı Nasıl Açılır?

Payoneer Nedir?

Payoneer hesabının oluşturulması adımlarına geçmeden önce  Payoneer'in ne olduğuna dair kısa bir bilgi vermek yerinde olacaktır.

Özellikle serbest çalışanların(freelancer) dünya çapında ödeme almak için kullandığı, daha düşük transfer ücretleri ve daha fazla güvenlik sunduğu için Paypal'a en iyi alternatif olan Payoneer, New York'ta kurulmuş, hızlı çevrimiçi para transferi ve dijital ödemeler konusunda uzmanlaşmış bir finansal hizmetler şirketidir.

Payoneer ödeme yöntemi Google, Amazon, Airbnb, Upwork ve Fiverr gibi birçok çok uluslu şirket tarafından kullanılmaktadır. Bu ödeme yöntemiyle ilgili araştırma yaptığınıza göre siz de uluslararası ödeme almak için araştırma içerisindesiniz öyle değil mi? Eğer öyle ise ve bir Payoneer hesabınız yoksa aşağıdaki adımları tamamlayarak kısa sürede bir Payoneer hesabı açabilir ve ödemenizi kısa sürede alabilirsiniz:

Payoneer Hesap Oluşturma Adımları

İlk olarak Payoneer hesabı açmak için Payoneer sitesinde 'REGISTRATION NOW' butonuna basın. Türkçe dil seçeneği ancak kayıt işlemine başladıktan sonra seçilebilmektedir.

Bununla birlike ileriye dönük sorunsuz hesap onayı sağlamak için tüm seçenekleri doğru bir şekilde seçtiğinizden emin olun. İlk olarak, kim olduğunuzu ve ne aradığınızı doğru bir şekilde belirtin. Örneğin "Freelancer" iseniz bu seçeneği ya da sizin için en uygun seçenek hangisi ise onu seçin.

Daha sonra ne kadarlık bir para akışı olacağını düşünüyorsanız ona uygun bir aralığı seçip ilerleyin.

Artık kayıt işlemleri için hazırsınız. Bu adımda "Register"a tıklayıp ilerleyin. Bu adımdan sonra artık Türkçe olarak ilerleyebileceksiniz.

Türkçe dil seçeneğini gelen ekranda, sağ üst bölmede seçebilirsiniz. Freelancer/şirket durumuna göre iş türünüzü seçin. Ardından "Başlarken>İletişim Bilgileri>Güvenlik Ayrıntıları>Neredeyse Tamamlandı" adımları tek tek doldurulup tüm istenilen bilgiler doldurularak ilerlenilecektir.

Başlarken

Bu alana kimlik bilgilerinizi doldurun. Ayrıca Payoneer hesabına başvurmak için 18 yaşından büyük olmanız gerektiğini unutmayın.

İletişim Bilgileri

Bu alana Ülke, Adres, Şehir/Kasaba ve Posta/Posta kodu gibi bilgiler girilmelidir. Aynı zamanda kullandığınız telefonunuz ile doğrulama yapmanız istenecektir. Bu doğrulamayı yaptıktan sonra bir sonraki adıma "İlerle" butonuyla geçebilirsiniz.

Güvenlik Ayrıntıları

Bu alana güvenlik bilgilerinizin girilmesi istenecektir. Payoneer hesabınız için şifre, güvenlik soruları ve kimlik belgesi bilgilerinizi girmeniz gerekecektir.  Ardından verilen çaptcha kodunu girip ileri butonuyla bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Neredeyse Tamamlandı

Bu kısımda aslında sizden istenilecek bilgiler ödeme yöntemini belirlemeniz ile alakalı olacaktır. Varolan bir banka hesabınıza ait IBAN ve isim vs. gibi bilgilerin; ücretlendirme politikalarını kabul ettiğinize dair onayın talep edildiği son sayfadır. Bilgileri girdikten sonra "gönder" butonuna basıp ilerleyin.

ve Tebrikler!

Kayıt işleminiz tamamlandı. Bundan sonra email adresinize bir doğrulama maili ve gerekirse kimliğinizi doğrulamak adına ekstra bilgilerin isteneceği mail gelecektir. Bu  mailleri doğrulamanız ve istenilen evrakları sisteme yüklemeniz hesabınızın sorunsuz açılması için oldukça önem arz etmektedir.

Sonraki Adımlar

Doğrulama için gelen mailde "Doğrulama merkezine git/Go to verification center' butonuna basıp mail adresiniz ve şifreniz ile Payoneer hesabınıza giriş yapın.

İstenilen evrakları doğru gönderdiğiniz taktirde hesabınız birkaç gün içerisinde aktif olacaktır. İstenilen belgeler hakkında fikir vermesi açısından örnek bir ekran görüntüsü aldım.

Payoneer aracılığıyla

Payoneer hesabıyla para çektiğiniz taktirde sizi ne kadarlık bir masraf beklediğini merak ediyorsanız "Yurtdışından Para Transferi" yazımızı okuyabilirsiniz.

Topluluğa katıl

Freelancer olarak gelişmiş ülkelerde bizimle aynı işi yapanlarla aynı gelire sahip olmanın yollarını birlikte keşfediyoruz. Bu yolda bize katılmak istersen aşağıdaki butonu kullanabilirsin.