ETSY'de satış tahmini nasıl yapılmalı?

Beklenti konusunda en çok satılan ürünlerimin farklı türleri için bile öngörüde bulunamıyorum.

  1. En önemli noktalardan biri ürün başlık ve açıklamaları. İlk olarak alıcıların önüne bu şekilde düşeceğiz çünkü. Açıklama okuyanı/müşteriyi ikna tarafında önemli ama SEO için başlık ve etiketler kadar önemli değil.
  2. İkinci sırada ürün fotoğraf kalitesi ve kompozisyon. Kaliteli çekim ve hikayelendirme kar marjını yüksek tutmayı sağlayabiliyor
  3. Ve tabii ki fiyatlandırma. Her şey kaliteli görünüyorsa, fiyatı ucuz olmamalı kesinlikle. Özel günlerde dev indirim yapabilecek şekilde fiyatlandırma yapmanızı öneririm. Mesela anneler gününde %20'den aşağı olmayacak şekilde indirim yapabilmelisin
  4. Ürün sıralamasında büyük etkisi olan şeylerden bir diğeri de Amerika'ya 35 USD üzeri için ücretsiz kargo seçeneğini etkinleştirmelisin. Açık şekilde "bu ürünler daha üst sıralarda yer alır" diye belirtmişler blogda. Teslimat bu hikayenin mutlu bitmesini sağlayan unsur Firmaların çok farklı teklifleri olabiliyor. Özellikle ABD ve Kanada için kesinlikle göndermemen gereken taşıyıcı PTT.

Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.