Outreach pazarlama nedir?

Sosyal yardım, küçük işletmeler için en etkili ve uygun fiyatlı pazarlama araçlarından biridir. Doğru ve stratejik bir şekilde yapıldığında, yalnızca hedef kitleye ulaşmakla kalmaz, aynı zamanda onların markanızla etkileşime geçmesini de sağlar. Sosyal yardımın faydaları arasında işletmenizin öne çıkmasını sağlamak, web sitesi bağlantıları ve sosyal medya paylaşımları yoluyla SEO sonuçlarını artırmak ve nihayetinde satışları artırmak yer alır.

Sosyal yardım pazarlaması, çeşitli topluluklarla etkileşime girerek müşteri kazanma ve onları ödeme yapan müşterilere dönüştürme tekniğidir. Etkileşim, sosyal ağlarda, YouTube kanalında vb. oluşturulan ve yayınlanan çevrimiçi içerik şeklinde olabileceği gibi, çeşitli ağ oluşturma faaliyetleri aracılığıyla toplulukla etkileşim kurmak için düzenlenen ve gerçekleştirilen etkinlikler gibi çevrimdışı içerik şeklinde de olabilir. Her şey hedef kitlelerle değerli iletişimler kurmak, onlara bilmeleri gereken bilgileri uygun bir zaman ve yerde sunmakla ilgilidir.

Sosyal yardım pazarlaması, başkalarına ulaşmak ve içeriğinizi yaymalarını sağlamak için birçok farklı araç kullanır. Buradaki fikir, daha yüksek sesle bağırma yeteneğimizin değil, ne hakkında konuştuğumuzun sosyal yardımın en önemli parçası olduğudur. Sosyal yardım, sektörünüzdeki harici kişilerle güvenilirlik ve ilişkiler kurmanıza olanak tanıyarak onların sizin veya işletmenizin savunucuları olarak hareket etmelerini sağlar.

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.