Web site şablonu (template) seçerken nelere dikkat edilmeli?

Bir web sitesi şablonu seçmek, bir web sitesi kurmanın ilk adımıdır. Aradığınız özelliklere sahip bir şablon aramalı, ancak bir şablonun sınırlamalarının da farkında olmalısınız. Çoğu şablon, eklentiler ve uzantılarla özelleştirilebilir ve genişletilebilir. Sitenizin tasarımında ne kadar esneklik istediğinizi göz önünde bulundurmanız önemlidir. Bazı şablonlar, web sitenizin görünümünü ve hissini özelleştirme konusunda çok az kontrole sahiptir veya hiç kontrole sahip değildir. Bu durumda, tasarım öğeleri üzerinde size daha fazla kontrol sağlayan bir şablon seçmek isteyebilirsiniz.

Bir şablon seçerken ne tür bir site için olduğunu, kimin kullandığını ve nasıl kullanılacağını aklınızda bulundurun. Web sitesi şablonu seçimi, web sitesinin amacı ve istenen özellikler, hedef kitle, marka ve tasarım stili gibi çeşitli faktörler de akılda tutularak yapılmalıdır. Bu, ne tür bir şablona ihtiyacınız olduğuna ve web sitenizin ne tür bir işlevselliğe ihtiyaç duyacağına karar vermenize yardımcı olacaktır.

Basit ve temiz bir şey arıyorsanız minimalist tasarıma sahip şablonlar sizin için uygun olabilir. Videolar ve etkileşimli PDF'ler gibi çok sayıda multimedya öğesi eklemeyi planlıyorsanız şablonun bu tür medyalar için uygun işlevselliğe sahip olduğundan emin olun.

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.