Bir yazılımcının kişisel marka oluşturması için web sitesi mi yoksa Github mı daha önemli?

Github, geliştiricilerin projelerini oluşturup sergileyebildikleri bir web sitesidir. Bazı projeler açık kaynaklıdır ve geliştiriciler projedeki diğer kişilerle işbirliği yaparak kendileri ve üzerinde çalıştıkları proje arasında daha güçlü bir bağ oluşturabilirler. Öte yandan bir web sitesi, herkesin işiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için gidebileceği bir yerdir. Web sitenizi oluştururken Github'da olduğundan daha fazla özgürlüğe sahip olursunuz çünkü her şey manuel olarak yapılır; ancak bu, tüm işi kendiniz yapmanız gerektiği anlamına gelir.

GitHub, geliştiricilerin işbirliği yapmasına ve kod paylaşmasına yardımcı olan bir kod barındırma sitesidir, ancak bunun ötesinde kişisel bir marka oluşturma aracı olarak da görülebilir. Halka açık bir web sitesine sahip olmak, BT sektöründeki deneyiminizi, becerilerinizi ve başarılarınızı göstermenize yardımcı olacak ve ayrıca potansiyel işverenlerle açık bir şekilde iletişim kurmanıza olanak tanıyacaktır.

GitHub, herkes tarafından erişilebilen bir kaynak kodu deposudur bu yüzden geliştiricilerin çalışmalarını sergilemeleri ve sektördeki diğer insanlarla bağlantı kurmaları için harika bir yerdir.

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.