Soy isim marka isminde kullanılmalı mı?

Markanız kim olduğunuzun, işletmenizin neyi temsil ettiğinin ve neyi başarmak istediğinizin bir yansımasıdır. Marka adınızın müşterilerinizde yankı uyandırmasını sağlamak önemlidir, bu nedenle markanızı kendi adınız ve soy adınız üzerine inşa etmek iyi bir seçim olabilir.

Çoğu marka uzmanı, ad ve soyadın bireysel marka adları için uygun bir seçim olduğu konusunda hemfikirdir, ancak birçoğu ticari kuruluşlar için bundan kaçınılması gerektiğini savunmaktadır. Gerekçe, tüketicilerin bir kişinin adının bu şekilde kullanıldığını gördüklerinde bunu hoş karşılamayabilecekleridir.

Bir ad ve soyad ile marka adı oluşturmanın artıları ve eksileri vardır. Bir yandan, insanların tanıyacağı veya kolayca tanıtabileceği bir isme zaten sahip olacağınız için şirketinizi markalaştırmanın kolay bir yoludur. Öte yandan, müşteriler bir ürün veya hizmet sağlayıcısını kullanmak için tam adlarına da ihtiyaç duyduklarını için kafa karışıklığı yaratabilir.

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.