Freelancer'lar markalaşabilir mi?

Serbest çalışanlar (freelancerlar) kendi kişisel markalarını oluşturabilirler. Aslında, bunu yapmaları çok önemlidir. Ancak, güçlü bir kişisel marka oluşturmak çok fazla çalışma ve detaylara dikkat gerektirir. Markalaşma, pazarlama sürecinin bir parçasıdır ve markanın, insanların işletmeniz veya ürününüz hakkında sahip olduğu ve pazar payınızı belirleyen algı olduğunu unutmamak önemlidir.

Markalaşma, kendinizi daha yüksek ücretlerle ve daha fazla müşteri için başarılı bir şekilde konumlandırmanın önemli bir ilk adımıdır.

Bunu yapmanız için gerekli adımlar;

  • Nişinizin ne olduğunu,
  • hedef kitlenizin kim olduğunu,
  • Kendinizi topluluğunuzda bir uzman olarak nasıl konumlandırabileceğinizi net bir şekilde tanımlamak olacaktır.

Birlikte İhracat Üyesi Cevabı

Freelancer yerine Self-employed deyince taşlar biraz daha yerine oturuyor. Tek kişilik "şirket" ya da kendi kendine maaş verdiğin "şirket".


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.