Github'ı sadece yazılımcılar mı kullanıyor?

GitHub herkes tarafından kullanılmaktadır. Bazı kullanıcılar geliştirici, bazıları tasarımcı, bazıları pazarlamacı olabilir. Hepsinin GitHub'ı kullanmasının nedeni, projeler üzerinde işbirliği yapmayı kolaylaştırmasıdır. Giderek daha fazla sayıda şirket kendilerini, sorunları çözmek ve yazılım oluşturmak için diğer kuruluşlarla birlikte çalışan bir topluluğun parçası olarak gördüğü için Github kullanımını desteklemektedir.

Github, yazılım geliştiriciler ve ekipler için bir işbirliği platformudur. Projeler için erişim kontrolü, sorun izleme ve revizyon kontrolü sağlar. Benzer platformların aksine, Github genel depolar için ücretsiz barındırma hizmetleri sunar.

Github, kodlama ve işbirliği için bir platform sunar. Kod değişikliklerini izlemek, yazılım dallarını korumak ve çevrimiçi kod paylaşmak için kullanılır. Açık kaynak kodlarının çevrimiçi bir deposudur, bu nedenle insanlar bunu herhangi bir düzeyde her türlü iş için kullanabilir. Projeleri çatallayabilir, zip dosyaları olarak indirebilir, hatalar veya özellik istekleri için yeni sorunlar oluşturabilir ve yorumlar yoluyla katılabilirler.

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.