Upwork'te proje kataloğu oluştururken nelere dikkat edilmeli?

Proje katalogları, Upwork'teki çalışmalarınızı sergilemenin bir yoludur. Projeleri tema ve türe göre kategorize etmenize, projenin ne hakkında olduğunu ve bu projede kullanılabilecek becerilerinizi açıklamanıza olanak tanır. Bu, potansiyel işe alım şirketlerinin kendileri ve serbest çalışanlar arasında mükemmel bir eşleşme bulmalarına yardımcı olabilir.

Bir proje kataloğu oluşturmak, Upwork'te daha fazla müşteri çekmenize yardımcı olacaktır. Proje kataloğu, çalışmalarınızı sergileyen bir sayfaya sahip olmanızı sağlar, bu da daha fazla teklif ve kazanma oranı sağlayabilir. Bir proje kataloğu ayrıca uzmanlığınızı göstermenize ve projeleri ayrıntılı olarak açıklamanıza olanak tanır.

Proje Kataloğu Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Teklifinizin potansiyel müşterilerin ihtiyaçlarına nasıl hizmet ettiğini ve kendisini rakiplerinden nasıl farklılaştırdığını düşünerek açıklamalar ekleyin.
  • Beceri setleriniz ve geçmiş proje deneyimleriniz hakkında daha fazla bilgi ekleyebilirsiniz.
  • Ne tür projeleri üstlenebileceğiniz ve ne kadar ödeme yapacakları konusunda müşterilerinize açık olmak her zaman iyidir. Fiyat/perfomans dengesini iyi belirlemeniz projelerinizin görünürlüğü için iyi olacaktır.
  • Proje için belirlediğiniz zaman çizelgesine sadık kalabileceğiniz şekilde zamanlama yapmalısınız.

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.