Uzun dönemli çalışacağım müşteri aylık maaş teklif etti işin Upwork üzerinden devam etmesini istediğimi client'a nasıl aktarabilirim?

Soru

Upwork'te potansiyel bir müşteriyle yazışmaya başladım. İş, uzun dönemlik bir iş ve haftalık 40 saat bağlılık istiyor ve Whatsapp yazışmamızda aylık maaş teklif etti. Müşterinin tavırlarından dolayı Upwork platformunda kalmayabilir gibi hissediyorum. Ben Upwork'ün ödeme kesintisine razıyım ve platform üzerinden ödeme almayı değerli buluyorum. Ayrıca hesabımın kapatılmasını da asla istemiyorum.

Müşteriye Upwork üzerinden ödeme almak istediğimi söylemeli miyim?

Cevap

Henüz öyle bir müşteri ile iletişimim olmadı ama sizin yerinizde olsam  müşteriyi Upwork sisteminde kalmaya ikna etmeye çalışırdım. Teklif çok cazip olsa bile ileri vadede neler yaşayacağınızı bilemezsiniz. Belki 3.-4. ayınızda anlaşmazlık yaşayacaksınız ve dışardan çalıştığınız için paranızı almış olsanız bile bu sadece size ve müşterinize (onun işini yapmış olmak) yarayacak.

İşi Upwork'ten ilerletirseniz sistemdeki profiliniz, tek müşteri bile olsa her geçen gün hanenize artı olarak yazılır. Anlaşmazlık halinde bu müşteriyi bıraksanız bile yeni müşteri potansiyelleri için elinizde güçlü bir profiliniz olmuş olur.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.