Uzaktan Çalışmanın (Remote Job) 10 Avantajı

Uzaktan çalışma modern dünyada popüler bir trend haline geldi ve giderek daha fazla şirket çalışanlarının evden çalışmasına izin veriyor. Peki uzaktan çalışmanın ofis hayatına göre avantajları nelerdir?

  1. Uzaktan çalışanlar her yerde çalışabilirler. Örneğin evde kalarak çalışabilirsiniz. İlginize ihtiyaç duyan çocuklarınız veya diğer aile üyeleriniz varsa, her gün ofise gitmek için işten izin almak zor olabilir. Ancak uzaktan çalışıyorsanız, fırsatları kaçırma veya patronunuzun bilmesini sağlama konusunda endişelenmenize gerek kalmadan ailenizle birlikte evde kalabilirsiniz.
  2. Uzaktan çalışanlar stresli işe gidip gelmelerden ve ofiste dikkatlerinin dağılmasından kaçınabilir. Örneğin, ofis dedikodularından kaçınabilirsiniz. Herkes gün boyu tek bir yerde birlikte çalıştığında, dedikodu ve söylentilerin başlaması kolaydır. Özellikle de tüm ofis birbirlerini iş saatleri dışında da arkadaş olabilecek kadar iyi tanıyan insanlarla doluysa!
  3. Uzaktan çalışanlar sağlıklı bir yaşam tarzı ve program sürdürebilir.
  4. Uzaktan çalışanlar daha verimli çalışarak üretkenliklerini (ve dolayısıyla gelirlerini) artırabilirler.
  5. Uzaktan çalışanların teslim tarihlerine uyma olasılığı daha yüksektir, çünkü ofis politikaları veya kesintiler konusunda endişelenmeleri gerekmez.
  6. Uzaktan çalışanların tüm gün ofiste diğer hasta insanlarla birlikte oturmadıkları için hastalanma olasılıkları daha düşüktür.
  7. Uzaktan çalışanlar ofis içindeki meslektaşlarına göre daha fazla özgürlüğe sahiptir. Zamanlarının bir kısmını alabilecek her küçük şey için (öğle yemeği için dışarı çıkmak gibi) izin istemek veya izin almak zorunda değildirler.
  8. Uzaktan çalışanlar, ofislerinin bunu destekleyip desteklemeyeceği (hatta buna izin verip vermeyeceği!) konusunda endişelenmeden en son teknolojiyi takip edebilirler.
  9. Uzaktan çalışma, kuruluşların kira ve kamu hizmetleri gibi genel giderlerden tasarruf etmesini sağlar.
  10. İşe gidip gelmek hem zaman hem de para açısından pahalıdır ve pek çok insanın her gün yapmayı dört gözle beklediği bir şey değildir! Evden çalışmak artık trafik sıkışıklığı veya yoğun saat stresi olmadığı anlamına gelir (çocuklarınızın yarattığı yoğun saatleri saymazsanız.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.