Upwork'te nasıl proje oluşturulur?

Soru

Upwork'te nasıl proje oluşturulur?

Cevap

Upwork'te proje oluşturma amacının ana mantığı şu aslında: Upwork üzerinde vermiş olduğunuz hizmeti tüm müşterileriniz için aynı standartta sunabiliyor musunuz? Eğer aynı standartları uygulayabiliyorsanız o zaman zaten bir ürün yapmış oluyorsunuz belli bir standartınız var ve o isleyişinizi proje haline dönüştürüp müşterilerinize sunuyorsunuz.

  • Upwork'te yeni proje oluşturma; profillerimizde olan proje bölümünün dışında bir detaylı proje alanı. Müşterilere özel olarak sunulan bir proje kısmı. Bu projeler ilk başta JSS etkilemeyecekmiş ama ardından etkileyeceklermiş.
  • Projeler ile ilgili; bir müşteri iletişim kurduğunda iletişim başlıyor ama müşteriyi beğenmezsek 24 saat içerisinde freelancer olarak iptal etme şansımız var. Yani proje üzerinden çalışırken istemediğimiz müşterilerle çalışmama şansımız var.
  • Proje üretmek sadece bir ürününüz olduğunda yapabileceğiniz bir şey değil. Yani illa ki yazılım geliştirmeniz gerekmiyor.
  • Projenizi oluşturma sürecinin ilk adımında kategori seçmenizi istiyorlar ve seçtiğiniz kategori içerisinde süreç ekranları değişiklik gösteriyor. Yani SEO işi yapan bir freelancer da proje oluşturabiliyor.
  • Projenizi yazılım geliştirme için 3 fiyat seçeneği ile yayınlayabiliyorsunuz. Her birinde de kurulum dosyası, kaynak kodlar ve kod açıklamaları şeklinde verebiliyorsunuz.
  • Projeyi kaç günde tamamlayabileceğiniz ve kaç revize yapabileceğinizi de belirtebiliyorsunuz.

Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.