Upwork'te iki ayrı hesap açılabilir mi?

Soru

Benim şu anki Upwork profilim mimarlık üzerine fakat yazılım öğreniyorum ve bu alanda da iş almaya çalışacağım. İki farklı disiplin için aynı hesabı kullanmak iş alırken pazarlama problemi yaratır diye düşünüyorum. Bunun için ayrı bir hesap açılabiliyor mu?

Cevap

İki hesap açmak siteden sonsuza dek atılmanıza sebep olabilir. Ancak bir hesap altında iki farklı hizmete yönelik profil olabiliyor.

Upwork'te iki ayrı hesap açabilirsiniz. Atmak isteyeceğiniz ilk adım, mevcut hesabınıza giriş yaparak ve "Yeni Şirket Profili "ne tıklayarak bir şirket profili oluşturmaktır.

Yeni şirket profilinizi oluşturduktan sonra, "Yeni Bir İş Başlat" sayfasına gidin ve "Yeni İş İlanı "na tıklayın. Projeniz hakkında bilgi girmeniz ve bunun için bir kategori seçmeniz istenecektir. Ardından, işi saatlik bir iş olarak mı yoksa sabit fiyatlı bir proje olarak mı göndermek istediğinizi seçin ve ardından "İşi Gönder "e tıklayın.

İş gönderildikten sonra serbest çalışanlardan teklif almaya başlayabilirsiniz. Projeniz için yeni bir serbest çalışan seçerken, sizinkine benzer ürün veya hizmetlerle çalışma deneyimine sahip olduklarını belirttiklerinden emin olun; bu, ihtiyaçlarınızın ne olduğunu anlamalarını kolaylaştıracaktır.

İhtiyaçlarınıza uygun birini bulduğunuzda, birlikte çalışmayı kabul edebilmeleri veya reddedebilmeleri için onlara bir davetiye gönderin. Kabul ederlerse ve projede başarılı bir şekilde çalışırlarsa (inceleme puanlarına göre), bir dahaki sefere benzer bir ürün veya hizmetle ilgili yardıma ihtiyacınız olduğunda, Upwork onları en iyi adaylarından biri olarak önerecektir!

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.