Upwork'te cevap vermeyen müşteriye nasıl ulaşabilirim?

Soru

Upwork'te cevap vermeyen müşteriye Linkedin'den ulaşsam sorun olur mu?

Cevap

Sizinle müşterimle aramda geçen ilginç bir hikayeyi paylaşmak istedim.

Yakın zamanda 1250 dolarlık bir iş almıştım. İşi 3 milestone’a böldük.

  1. Ürünün geliştirilmesi, 500 dolar
  2. Ürün üzerindeki hataların giderilip production deploy (üretimin dağıtılması) edilmesi, 500 dolar
  3. 15 gün boyunca da productionda support (üretim desteği) verilmesi, 250 dolar

Teslimat süresi olarak da ay başı belirlenmişti.

İlk milestone'u yapıp teslim ettikten sonra müşteri milestone'u onayladı ve Production credentiallarını istedim. Aslında üründe çok modüler, adam kendiside çok kolay dağıtabilir ürünü. Benim içinde 10 dakikamı falan alacak bir şey. Bu dediğim geçen ayın 22'sinde falan oldu ve sonra adam o tarihten itibaren kayboldu ortalıktan. O zamandan bu yana bir aydır 3-4 güne bir müşteriye yazmaya devam ettim ama dönüş olmadı.

Son olarak dün adamın Linkedin yeteneklerini onaylayan birisini buldum ve o adama yazdım. Ben X'in arkadaşıyım kendisine ulaşamıyorum iyi mi? Eğer iyiyse lütfen bana dönüş yapsın diye.

Ve bugün sabah beklenen oldu, fotoğraftaki mesaj geldi.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.