Upwork profilimi müsait değil (not available) olarak işaretlemem Rising Talent ve Top Rated rozetlerimi olumsuz etkiler mi?

Soru

  1. Upwork profilimi müsait (available) durumdan müsait değil (not available) durumuna getirirsem Rising Talent (yükselen yetenek) ve Top Talent (en yetenekli) rozetlerini alma şansımı kaybeder miyim?
  2. Uzun süreli çalışmayı düşündüğüm müşterimin ilk işini bitirdim ama müşteriden yeni task'ler alacağım. Profilimin yükselmesi için işe başladığım saatlik kontrattan mı devam etmeliyim yoksa yeni kontrat açmasını mı rica etmeliyim?

Cevap

  1. Profilini not available olarak ayarlamana gerek yok. İş tekliflerinin gelmesi profilinin yükselmesi için önemli. Gelen teklifleri "Budget too low" (bütçe çok düşük) diyerek reddedebilirsin.
  2. Müşteri ile aranız iyiyse ve proje iyi gidiyorsa kontratı kapattırmana gerek yok. Profil geçmişinde uzun dönemli ve yüksek bütçeli işlerin olması her zaman daha iyi.

Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.