Upwork Plus üyelik almak mantıklı mı?

Soru

Aylık 15$ ödeyerek Upwork Plus üyeliğe mi geçmek daha mantıklı yoksa 12$ ödeyerek 80 adet connect (bağlantı) almak mı daha mantıklı?

Cevap

Üç aydır Upwork plus üyeliğim var, arada bir iki haftalığına üyeliği durduğum da oldu. Somut bir delilim olmasa da kendi tecrübemi söyleyebilirim ki: Üç büyük işimi de  Upwork Plus üyesiyken aldım. Bir şekilde büyük müşterilere giden yolda Upwork'ün Plus üyelere kolaylık sağladığını seziyorum. İşe başvurduğumuzda müşteri ekranında Plus üye olduğunuz gözükmüyor yani bir kayırma varsa bile bunu algoritma görünmeyen bir şekilde yapıyordur.

Dediğim üç büyük iş sırasıyla: 34$/h, 48$/h ve 60$/h. Satın alarak değil de işlerden kazandığınız para ile en azından bir ay denemenizi tavsiye ederim.

Upwork Bid Range

Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.