Upwork müşteri hesabı deneyimleri

Müşteri hesabı gözünden Upwork

Müşteri hesabında yaşadığım deneyimleri sizlerle özet geçerek bahsetmek istedim.

  • Müşteri olarak freelancer'larda göze çarpan ilk ana unsur: kazanılan miktar ve JSS oranı.
  • Yazdığınız cover letter'ın ilk 2-3 cümlesi müşteriye gözüküyor. Eğer başvururken ilk 3 cümlede ilgi çekici bir şey yazmadıysanız yüksek ihtimalle yolladığınız teklif kabul edilmeyecektir.
  • Müşteri olarak freelancer'ın başvurusunu incelemek istediğimde cover letter sayfayı kaplıyor, profile dair bilgilere ulaşmam için sayfayı aşağı çekmem gerekiyor. Yani demek istediğim cover letter profilden daha önemli.
  • Araştırmalarım sonucunda 40-50k dolar kazanan Upwork kullanıcılarının çoğu çalışma alanına uygun anahtar kelimeleri profillerinde kullanmışlar ve profil açıklamalarındaki giriş cümlesi olarak kısa ama etkili cümleler kullanmışlar.

Örneğin:

My skills include Adobe Premiere, After Effects, Photoshop and Illustrator. Services :

-Explainer Videos

-Youtube Top 10 Videos

Fiyat kısmında size yardımcı olamayacağım ama iş acil ise müşteri için sanırım fiyat ikinci planda kalıyor.

Bu arada birlikte ihracat grubundan işe aldığım arkadaşlardan gerçekten çok memnun kaldım. Hastalığım ve yoğunluğum sebebiyle bana yardım ettiler. Umarım daha yüksek bütçeli işler açıp, bu gruptan daha fazla insana iş verebilirim.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.