Upwork hesabıma askıya alındı yeni hesap açabilir miyim?

Soru

Daha önce Upwork'te 3 farklı hesabım askıya alındı ve sonra açamadım. Yeni bir hesap açmak istediğimde de 3-5 saat sonra o da askıya alınıyor. Başka birisinin ismiyle hesap açmayı denemeli miyim?

Cevap

Hesaplar doğrudan kişiye bağlı bu yüzden bir kere kapanınca tekrar açılamıyor diye biliyorum. Sen nasıl deniyorsun, yanlış bir sebepten dolayı hesabın askıya alındıysa Upwork Support ekibi ile iletişime geçmek en iyisi olabilir yeni hesap açmayı denemek yerine.

Başkasının ismi ile hesap açmak riskli bir süreç bence bundan ziyade kendi adınla açmaya odaklan. Ödeme alacağın banka hesabının da o kişi adına olması gerekiyor örneğin, fazla teferruatlı ve riskli. Müşteri doğrudan adını görüyor, eğer video call yaparsanız ve ismini Google'da aratsa doğrudan sen olmadığını görebilir.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.