Upwork dışında freelancer olarak nasıl müşteri buluyorum?

Soru

Upwork dışında freelancer olarak nasıl müşteri buluyorum?

Cevap

Firmalarla Upwork dışında tanışıp anlaşmayı savunmuyorum. Çünkü ben de firma olarak çalışıyorum bu yüzden şirketler arası davalar ortaya çıkarsa sorun büyüyebilir. Upwork bu konuda hem freelancer hem de müşteri için çok temiz bir sistem sunuyor. İngiltere'de online dava açabiliyorsun. Bütün şirket bilgilerin ortada oluyor o nedenle kafam rahat olsun diyorum.

Benim Upwork dışı müşteri bulma deneyimim biraz farklı oldu. Upwork dışı müşteri bulmak isteyenlere deneyimimi paylaşmak istedim: Daha önce Upwork'te çalıştığım bir firma Upwork'te olmayan başka bir firmaya beni önerdi.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.