Tüm önerileri yaptım ama iş alamıyorum ne yapmalıyım?

Soru

Freelancer.guide ve Birlikte İhracat videolarına baktıktan sonra profilimi düzenledim. Günde yaklaşık 10-20 iş teklifi veriyorum. Referanslarımı düzenledim ve 1 davet aldım ancak işler istediğim gibi gitmiyor.

Genelde müşterilerim bana yazıp tam işe başlayacak zamanda cevap vermeyi kesiyorlar anlam veremiyorum. Verdiğim tekliflerde de 5-10 dakika arası cevap veriyorum RSS kurduğum için hızlıca cevap veriyorum ancak neyin problem olduğunu bulamadım.

Cevap

Günde 10-20 iş teklifi vermek çok fazla. Freelancer Guide'a baktıktan sonra bu kadar teklif veriyorsan tek bir problem kalıyor o da nişleşme. Profilin çok genel olabilir.

Geçmişte verdiğin tekliflerin ilanlarını kontrol edip işe alım olmuş mu diye bakabilir ve işe alınan kişilerin senden farkına bakabilirsin.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.