Upwork'te Ödeme Yöntemine TR Banka Bilgileri Nasıl Eklenir?

Ödeme yöntemi olarak TR bankası seçebilir miyiz?

Aşağıdaki adımları izleyerek Upwork'teki ödeme yönteminize TR banka bilgilerini ekleyebilirsiniz:

  1. Hesap Ayarları'na gidin.
  2. Ödeme Yöntemleri'ne tıklayın.
  3. Banka Hesabı Ekle'ye tıklayın.
  4. Bankanızın adını girin ve bulunduğu bölgeyi seçin. Bankanız için hangi bölgenin geçerli olduğunu bilmiyorsanız, Tüm Bölgeler'i seçin. Ardından Sonraki Adım'a tıklayın.
  5. Bankanızın adresini girin ve Sonraki Adım'a tıklayın.
  6. Bankanızın swift kodunu verilen kutuya girin (bu kodu bankanızın web sitesinden doğrulayabilirsiniz) ve Upwork ile hesap bilgilerinizi doğrulamaya devam etmek için Sonraki Adım'a tekrar tıklayın.

W8BEN nedir?

Upwork W8BEN, bir şirketin ABD pazarına girerken doldurması gereken bir tür formdur. İşletme ve sahiplerinin yanı sıra müşterilerden ödeme almak için kullanacağınız banka hesabı hakkında bilgi ister.

İşletmenizin yasal adı, işletmenizin kuruluşu veya tescili ile ilgili tüm belgelerde görünmesini istediğiniz addır. Buna tüm formlar, sözleşmeler ve lisanslar dahildir.

Henüz kayıtlı bir şirketiniz yoksa (şahıs şirketi gibi), formun bu bölümüne kendi adınızı girmeniz yeterlidir. "Başkan" veya "Sahip" gibi kendinizle ilişkili tüm unvanları da eklemelisiniz.

Eğer şirketin şahıs şirketiyse isim soy isim yeterli. Değilse şirket ismini yazın. Şirketiniz yoksa yine isim soy isim yazabilirsiniz.

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.