Teslim tarihinin uzamaması için müşterinin geç cevap vermemesi ya da hatalı bilgi vermemesi için nasıl bir önlem almalıyım?

Soru

Milestone temelli bir mobil geliştirme işi aldım. API'den veri alıyorum eğer API bana eksik bilgi verirse veya soruma cevap veremezse benim işi teslim edeceğim tarih uzayacak. İşi zamanında teslim etmem için alabileceğim bir önlem var mı?

Cevap

Eğer müşteriden cevap alamazsan API hariç iş kapsamındaki diğer işleri bitirip milestone'u edebilirsiniz. Teslim edilen Milestone altına "API ile ilgili sorularıma dönüş yaparsanız API için eklemeleri yapabilirim." gibi bir not bırakabilirsiniz. En azından hangi parametrelerden veri gelmediğini de raporlarmış olursunuz. Böylece müşterinin inkar edebileceği bir nokta kalmamış olur.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.