Tek GIG ile Fiverr'a devam etmek mantıklı mıdır?

Öncelikle, bildiğiniz gibi Fiverr bir pazar yeri ve ne kadar çok şey sunarsanız o kadar iyi. Birden fazla işiniz olduğunda, potansiyel müşterilere birden fazla alanda uzman olduğunuzu gösterebilirsiniz. Bu, kaliteli iş sunma becerinize duydukları güveni artıracaktır.

İkinci olarak, birden fazla işiniz varsa, potansiyel müşterilerin Fiverr'da belirli hizmetleri aradıklarında profilinizi bulmaları daha kolay olacaktır. Bu, bir müşteri bir yazar veya tasarımcı arıyorsa, sitedeki diğerleri arasında profilinizi bulabileceği anlamına gelir. Ayrıca, bir müşteri belirli bir türde yazar veya tasarımcı istiyorsa (örneğin, "Fitness hakkında yazmakta iyi olan birine ihtiyacım var"), fitness içeriği oluşturma konusunda uzmanlaşmış kişiler arasında profilinizi kolayca bulabilecekleri anlamına gelir.

Son olarak, birden fazla giginizin olması işe alınma şansınızı artırır çünkü müşterilerin Fiverr'da (veya başka bir yerde) birden fazla kişiyle iletişime geçme zahmetine girmeden sizden istediklerini almalarını kolaylaştırır.

Bu taktiği de Birlikte İhracat Topluluğu'ndan Fiverr'da başarılı işler yapan bir kullanıcından öğrenmiştim. Aynı şekilde topluluktaki bir kullanıcıların GIG örneklerini de gözden geçirmenin faydası oluyor. Sen de GIG'ini paylaşırsan topluluktan kişiler sana da göz atıp yorum yapabilirler.

Ayrıca Canva ile hiç de amatör sayılmayacak görseller çıkarma fırsatın var.

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.