Sosyal medya işlerine başvururken nelere dikkat edilmeli?

Soru

Sosyal medya işlerine başvururken nelere dikkat edilmeli?

Cevap

Sosyal medya hesaplarına takipçi çekme konusunda;

  • Müşterinin gördüğünde en çok etkileneceği sayfa Twitter, Facebook, Instagram'ın analytics sayfalarıdır.
  • Üç sosyal medya mecrasının istatistiklerinin belli bir tarihten sonra aynı anda yükselişe geçtiğini gösteren sayfa görüntüleri kullanılmasını tavsiye ederim.
  • Başvurulara 3-4 dosyadan fazla eklenmemli bence, müşterinin gözü korkup üşenip açacağı varsa da bu sefer hiçbirini açmayabilir. En azından ben müşteri olarak öyle hissediyorum.
  • Başvuruda ekteki dosya adlarını Türkçe değil, İngilizce ve vurucu adlar yap: ANALYTICS_TWITTER.png, FOLLOWER_BOOST.png gibi.
  • I like, I love'dan çok, o işi adın gibi bildiğini sezdirecek sözler söylemek daha faydalı, müşterinin yaşadığı probemlere odaklanmakta da fayda var. Hatta, adam problemden bahsetmese bile, başvuran kişi bir şekilde direkt işi almış, sahiplenmiş gibi davranmalı. "The root cause for the dropping in conversion rates on Pinterest is due to ..." dem, I am expert in conversion vs. denmesinden daha iyidir.

Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.