Şirket kurmak için gerekli sermayeyi Upwork'ten karşılayabilir miyim ?

Şirketinizi kurmak için ihtiyaç duyduğunuz sermayeyi elbette Upwork'ten alabilirsiniz. Ancak, Genç Girişimci Desteğine hak kazanmak için yerine getirilmesi gereken birkaç koşul vardır.

İlk olarak, Genç Girişimci Desteği almadan önce gelir elde etmemiş olmanız gerekir. Upwork üzerinden aldığınız bir iş varsa Genç Girişimci Desteğini alamayabilirsiniz.

İkinci olarak, IRS tarafından denetlenirseniz ve onlardan teşvik ödemeleri aldığınızı kanıtlarsanız, bu ödemelerin tümünü cezalandırabilir ve tamamının iade etmenizi isteyebilirler.

Bireysel Şirket Kurma Adımları

Öncelikle, uygun formları doldurmanız ve göndermeniz gerekecektir. Bu sürece yardımcı olması için bir avukat veya muhasebeci kullanıyorsanız, ihtiyacınız olan formları size sağlayacaktır. Aksi takdirde, işletmenizi kaydettirmek için gereken evraklarla ilgili ayrıntılar için eyaletinizin Dışişleri Bakanlığı ofisine danışın.

Ardından, şirketinizi kaydettirmekle ilgili tüm ücretleri ödemeniz gerekecektir. Yine, bu, avukatınızın veya muhasebecinizin yardımcı olmaları halinde sizin için halledeceği bir şeydir; aksi takdirde, işletmenizi kaydettirmeyle ilgili maliyetler hakkında ayrıntılar için eyaletinizin Dışişleri Bakanlığı ofisine danışın.

Son olarak, tüm bunlar halledildikten sonra, iş yapmaya başlayabilirsiniz!

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.