Saatlik ücretim iş ilanındaki ücretin altında kalıyorsa ne yapmalıyım?

Bir iş için teklif veriyorsanız ve saatlik ücretiniz iş ilanında belirtilen ücretin altındaysa, saatlik ücretinizi yükseltmelisiniz. Bunun nedeni, müşterilerin ihtiyaç duydukları uzmanlık için daha fazla ödeme yapmayı beklemesidir. Dolayısıyla, bir işe teklif veriyorsanız ve saatlik ücretiniz beklentilerinin altındaysa, muhtemelen işi iyi yapmak için yeterli deneyime veya beceriye sahip olmadığınızı varsayacaklardır.

Aslında, saatlik ücretiniz onların aradığından daha düşükse, ancak yine de işe teklif vermek istiyorsanız, teklifinize saat başına fazladan 5-10 $ ekleyerek fiyatınızı yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Bu şekilde, fiyatınızın bekledikleri aralıkta olduğunu gördüklerinde, deneyime sahip ancak benzer becerilere sahip diğer serbest çalışanlar kadar pahalı olmayan birini işe almayı düşünmeleri daha olası olacaktır.

Saatlik ücretinizi yükseltmek için müşterinize kısa bir açıklama mesajı yazmanız da daha profesyonel olacaktır.

Örneğin: "Şu sebepten ötürü X talep ediyorum. Bununla beraber Sheet'deki datayı ekibinizden birisi temizleyebilirse o zaman Y'ye de yapabilirim. Ekteki örnekte datanızdaki sorunları bulabilirsiniz" gibi.

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.