Profilimi gizlediğimde gelen iş teklifleri azalır mı?

Soru

Upwork üzerinden tam zamanlı uzun dönemlik bir iş aldım ve bir süre de ek iş almayı düşünmüyorum bu yüzden gelecek olan teklifleri de reddetmeyi düşünüyorum.

Bu yüzden profilimi müsait değil durumuna getirip gizlemeyi düşündüm ama teklif gelmesi uzun vadede profilime katkı sunar mı yoksa teklifleri sürekli reddetmek daha çok mu zarar verir?

Cevap

Eğer gelen her teklife cevap vermekten sıkılmayacaksanız profilinizin müsait olarak açık kalması ve iş teklifleri almanızın profilinize katkısı olacaktır. Reddedeceğiniz her teklife yoğunluğunuzdan dolayı dönüş yapamadığınızı ve ileriki dönemde farklı projelerde çalışabileceğinizi belirtmek uzun vadede size olumlu etki yaratacaktır.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.