Potansiyel müşteri işini kendisi çözecek gibi duruyor ne yapmalıyım?

Soru

Yazıştığım bir potansiyel müşteriye ücretsiz danışmanlık vermiş gibi oldum ve şu an işini kendisi çözecek gibi duruyor. Böyle bir durumda ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Cevap

Kendi farkınızı hissettirin. En basit ifade ile "Benimle çalışırsanız size bu iş dışında "bla bla bla " konularda da yardım edebilirim." diyebilirsiniz.

Yaşadığım bir örnek

Bir müşterim vardı, bir fotoğrafın arka planını kaldırmamı istedi. Normalde ben olmasam bir ilan açacak küçük ücretler ödeyecek ve zamanı gidecekti. Ben, işi ona 5 dakikada hallettim gönderdim. İşin başında ona başka konularda da yardımcı olabileceğimi söyledim.

Müşterinize çözümü anlatın ama sizinle birlikte gelecek artıları da ona hissettirin. Eminim ki zamanı önemseyen biriyse bu teklifinizi asla cevapsız bırakmayacaktır.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.