Portfolyomda en son sayfada iletişim bilgilerim var sorun olur mu?

Soru

Son sayfasında iletişim bilgilerimin olduğu portfolyomu müşterilere gönderdiğimi fark ettim. Niyetim müşterileri platform dışına çıkarmak değildi elbet, hiçbir müşteri ile bu şekilde çalışmadım da ama şimdi endişelenmeye başladım çünkü neredeyse Upwork profilimi açtığımdan beri bu şekilde portfolyo gönderiyordum. İleride sorun yaşamamak adına şimdi Upwork'e ulaşıp bu hatamı yeni fark ettiğimi bildirmeli miyim?

Cevap

Bir sorun olmaz bence. Daha önce yanlışlıkla iletişim bilgilerim olan CV yollamıştım CV istediklerinde. Bir problem yaşamadım.

Ya da Upwork üzerinden görüntülü bağlantı problemli olduğu için Zoom linki yollamıştım ve yine bir sorun olmamıştı.

Tahminim mesaj içeriğinde çok göze batacak şekilde ve amacının bariz şekilde müşteriyi dışarı çekmek olduğu gözükmüyorsa bir problem olmuyor.  Çok katı bir kontrol yok yani benim deneyimlediğim kadarı ile.

Bir müşterim ile neredeyse bir yıldır Upwork üzerinden konuşmuyoruz ama çalışma saatlerimi kaydediyorum örneğin, kimse de gelip bir şey sormadı. O yüzden hiç Upwork'e ulaşıp bildirme bence boşuna, bildirmek bile daha riskli olabilir bu noktada göze batacağı için.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.