Ödemesi alınmamış kontratı Freelancer sonlandırınca müşteri yorum yapabiliyor mu?

Soru

Ödemesi alınmamış kontratı Freelancer sonlandırınca müşteri yorum yapabiliyor mu?

Cevap

Upwork forumda ödeme alınmadan iptal edilmiş kontratlar JSS'yi (iş başarı puanı) negatif etkiliyor yazmışlar. Ancak yine Upwork forumda farklı bir görüş de ödeme alınmayan kontratların JSS'yi etkilemeyeceğini söyleyen de var.

  • Ben bir kere ödeme almadan iptal ettim kontratı ve JSS oranımı düşürmedi.

Kontrat iptal edildiğinde Upwork müşteriden Freelancer için yine private feedback (özel geri bildirim) istiyor. O yüzden JSS'i etkileyebilir.

  • Eğer gönderdiğin bir iş varsa sembolik de olsa bir ücret almanı tavsiye ederim. Sonucunda müşteri düşük puan verse bile kontratta kazanılan miktar düşük olduğundan puanın da JSS etkileme oranı düşük olacaktır diye düşünüyorum.

Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.