Ödeme yöntemi doğrulanmamış müşteriler ile çalışılabiliyor mu?

Soru

İlk işim için bir teklif geldi ama müşterinin ödeme yöntemi doğrulanmamış. İlk defa davet gelince heyecanlandım ve teklifi kabul ettim. Fakat ödeme yöntemi doğrulanmamış müşteriler ile çalışılabiliyor mu?

Cevap

Ben ilk başlarda ödeme yöntemi olmayan işlere de başvuruyordum. Bunlardan bazıları ile daha sonradan çalışma fırsatı da buldum. Burada müşterinin genelde ilk işi olduğu için her zaman bir risk var. Ama iyi iletişim kurulduğunda riskler azaltılabilir diye düşünüyorum. Konuşup anlaştıktan sonra işe başlamadan önce müşterilere ödeme yöntemlerinin doğrulanmadığını bu şekilde işe başlamak istemediğimi ifade ettim. Bu zamana kadar da olumsuz bir durum yaşamadım. Anlayışla karşılayıp ödeme yöntemini eklediler. Sonrasında işe başladım. Ödeme yöntemi yoksa işe başvurulmaz gibi bir durum yok. Ama dikkatli olmakta fayda var.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.