Neden müşteriler beni daha az tavsiye etmeye (clients who would recommend you) başladı?

Soru

Neden müşteriler beni daha az tavsiye etmeye başladı? Clients who would recommend you istatistiklerim neden düşüyor?

Cevap

Müşterilerin freelancer'ı tavsiye etmemeye başlamasının en önemli etkeni:

  • Ödemeyi geri iade etmek ve kontrat iptali.

Benim geçen hafta iki projem iptal edildi. Biri deneme kontratıydı anlaşamadık ve iptal edildi. Diğerinde müşterinin vazgeçmesi sebebiyle iş iptal edildi. Ben de müşteri memnun olsun diye kalan 450 doları geri iade ettim. Refund (geri iade) sonrası "Clients who would recommend you" sırasıyla 93-86-82-80 şeklinde değişti.

  • Support ekibine JSS ve Recomend (önerme) arasında bir bağlantı var mı, JSS etkilenir mi sorularını sordum. Hayır bağlantılı değil iki ayrı metrik dediler ama gözlemlerime göre profil istatistiklerimde JSS ve Recomend oranları hep paralel ilerledi.

Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.