Neden bağlantı (Connect) satın almak zorundayız?

Soru

Upwork'te yeniyim. Upwork teklif verebilmem için bağlantı satın almamı istiyor. Bir kez satın aldım fakat Upwork sistemi tekrar satın almam gerektiğini söylüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Cevap

Her teklifte farklı sayıda bağlantı harcanır. (1-2-4-6 gibi sayılardır.)

10 Bağlantı 1.5 dolara denk geliyor.

  • Örneğin: 5 tane 2 connect'lik (bağlantı) işe başvurman ile 2 tane 4 connect'lik ve 1 tane 2 connect'lik işe başvurman sonucu ikisinde de 10 connect harcanır ama birisinde 2 işe diğerinde 3 işe başvurmuş olursun. Bu yüzden işe alım oranı (Hire Rate) düşük olan müşterilerin işlerine başvurma konusunda tereddütler oluyor.

Ama başvuruna dönüş ihtimali olduğunu düşünüyor ve kendine güveniyorsan connect'e acımamalısın. Başvurduğun bir işi bile alsan connect masraflarını çok büyük oranda telafi ediyorsun.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.