Müşteriyle yeni kontratta ücret arttırmak için nasıl bir yol izlemeliyim?

Soru

Sosyal medya gönderileri hazırladığım bir Photoshop işim bitmek üzere. Müşteri tekrar kontrat yenileyecek gibi. İşe ürünleri işleme de eklenince ücretimi arttırmak istiyorum ama müşteri kontratı kapatırken kötü yorum yapar mı diye de endişeleniyorum. Tavsiyeleriniz nedir?

Cevap

Aslında kaliteli bir müşteri ile çalışmak sana profilinde olmasını istediğin iyi yorumu kazandıracak. İyi olmayan bir müşteri ise sana iyi bir yorum değil tam tersine düşük yıldız ve puan ile tehdit, ekstra çalışma ve kötü bir ödeme ile dönecek.

İyi bir müşteri ise ancak yüksek bütçeli müşteriler ile oluyor çünkü bütçesi düşük işler yaptığını gören müşteriler senin kötü işler çıkardığını düşünüyorlar.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.