Upwork'te Freelancer'ların Müşterilerine Verdikleri Yorumlar Önemli Midir?

Serbest çalışanların Upwork'te müşterilerine verdikleri yorumlar önemlidir.

Upwork'te bir başvuruyu incelerken ilk bakılması gereken şeylerden birisi son 3-7 aydaki geri bildirimlerdir. Bunun nedeni, insanların onları ne kadar yakın zamanda derecelendirdiği ve sürekli olarak iyi performans gösterip göstermedikleri konusunda bize bir fikir vermesidir.

3 yıl öncesine ait yorumlar muhtemelen o kişinin gelecekte nasıl bir iş çıkaracağı hakkında size pek bir şey söylemeyecektir, ancak son yorumlar size bir çalışan olarak müşterilerinizin kim oldukları hakkında daha iyi bir fikir verecektir.

Müşterilere Nasıl Feedback Verilmelidir?

Her durumda, bir serbest çalışanın müşterisi hakkında geri bildirim bırakacaksanız, bu düşünceli ve yapıcı olmalıdır. Birisi profilinize bu tür bir yorum bıraksa nasıl hissedeceğinizi düşünün. Muhtemelen işinizin yeterince iyi olmadığını hissetmenize neden olur. Bu nedenle, yapıcı eleştirinize ek olarak söyleyecek olumlu bir şeyler bulmaya çalışmanızı öneririz.

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.