Müşterinizle Upwork dışında bir uygulama ile iletişime geçiyor musunuz?

Soru

Müşteri ile Upwork dışında bir uygulama ile konuştuğunuz oluyor mu? Upwork'ün mesajlaşma kısmı bazen çok yavaş çalışıyor ve bazı durumlarda iş ile alakalı direkt yüz yüze konuşmak gerekiyor. Bu yüzden müşteriye bazen Google Meet'den konuşalım diyorum ama dediğimde de Upwork chat'te sarı uyarı çıkıyor yazı üzerinde. Bu konuda nasıl ilerliyorsunuz?

Cevap

Müşterilerimden Upwork dışında görüşmek isteyenler oldu. Whatsapp, Skype, Slack üzerinden iletişim kurduk. Ancak bunu alışkanlık haline getirmemek gerek. Upwork dışında iletişim kurmayı kabul ederken de bunun istisnai bir durum olarak ele alındığını müşteriye belirtmelisin.

Upwork olabilecek aksaklıkları (taraflar arasındaki anlaşmazlıklar gibi) önlemek adına kendi servislerini önermekte ki benim de tavsiyem bu olur.

  • 3. parti uygulamalarda alınan kararları not tutup Upwork mesajı olarak müşteriye tekrar iletmeni ve müşteriden onay almanı öneririm.

Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.