Müşterime ulaşamıyorum işi teslim etmeli miyim?

Soru

Müşterimden son bir haftadır haber alamıyorum. İş kapsamında yapacaklarımı tamamladım. İşi teslim etmeli miyim?

İlk işim olduğundan dolayı düşük yıldız almak istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Cevap

Eğer müşteriniz milestone'u açtıysa ve teslim tarihi belirliyse siz mutlaka işinizi teslim edin. Sonuç olarak işinizi vaktinde teslim etmiş olursunuz ve ödemenizi alabilirsiniz.

Zaten, Upwork'ün freelanceler'ı korumak adına ödemeyi güvence altına alan bir sistemi var: freelancer işi teslim ettikten sonra, eğer müşteri 2 hafta boyunca onay vermez ise Upwork otomatik olarak onay veriyor ve ödemenizi alabiliyorsunuz.

Benim başıma daha önce geldi, işi teslim ettim, sonra müşteri tam 3 hafta boyunca cevap bile yazmadı. Upwork işi otomatik olarak onayladı ve müşteri çok şaşırmıştı. Genelde bu tarz bir mesajla direkt işimi teslim ederim:

"Hi, I didn't hear back from you since one week, I've already finished the job and I'm submitting it now. Please let me know if you have any comments and I will be happy to review it for you. Thank you!"

  • Kimi müşteri profesyonellikten tamamen uzak bir şekilde işi size haber vermeden iptal edebiliyor ya da çok yoğun olduğu için size iş verdiğini bile unutabiliyor.

Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.