Müşterim çok fazla revize istiyor ne yapmalıyım?

Soru

Bir haftadır Rap tanıtım videosu hazırladığım bir müşterim var. İlk iki günde iki adet revize ile işe devam ettik. Sürekli olarak "şurayı ekle, şurayı çıkart, bunu değiştir vb." revizeler istedi ve ben de müşterinin dediklerini her seferinde ondan onay alarak yaptım ve işe devam ettim.

Daha önce 1 defa başka bir müşterimle dispute'a (anlaşmazlık) gittik. O anlaşmazlıkta Upwork ikimizi haklı bulup ikimize ücretini ödemişti. Açıkçası bu müşterimle dispute'a gitmeye çekiniyorum. Upwork ekibi için kimseyle anlaşamayan freelancer profili oluşmasından çekiniyorum.

Fakat tüm samimiyetimle söylüyorum ki bu müşteri ne istediğini bilmiyor ve artık kendi dediklerini revize ettirmesinden sıkıldım! Sizce ne yapmalıyım?

Cevap

Bence buradaki en büyük yanılgın 3 revize hakkı beklentisinde olman olmuş. 3 adet revize hakkının olması evrensel bir konu değildir. Revize gerektirecek işlerde sınırları sen çizmelisin ki haksızlıklar ile karşılaşmayasın.

Müşteriye; bu iş ile alakalı normal çalışma süresinin örneğin 10 saat olduğunu, bu sürenin bitmesine 2 saat kaldığını belirtebilirsin. Eğer daha fazla benimle çalışmak istiyorsan ekstra bütçe ile yardımcı olabilirim diyebilirsin.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.