Müşteriden kötü yorum alırsam ne yapmalıyım?

Soru

Müşteriden kötü yorum alırsam ne yapmalıyım?

Cevap

Bir müşteri ile iki adet iş yaptım. İşin teslimatı için gerekli eforu söyledim ve 8 gün sonra da cevap gelmeyince 2 saati de (logladım) giriş yaptım. 8 gündür mesajlarıma cevap vermeyen müşteri anında döndü ve benim düşüncemi sormadan ilanı kapatıp benimle anlaşmazlık (dispute) yaşadığını Upwork'e iletmiş.

Verdiği yorumdan da ödeme için müşteriden (ödemeyi yapacak müşteri) cevap beklediğini öğrenmiş oldum. Toplantılarda enerjimizin tuttuğunu gördüm ama müşteri çok keskin sınırlara sahip. Uzun dönemli çalıştığım firmalarda bazı haftalar ben negatife düşüyorum bazı haftalar müşteri negatife düşüyor ama her zaman kapanışta herkes hak ettiğini alıyor. Bu müşteride de aynısı olur diye "varsaymam" fark ettiğim tek hatam.

Anlaşmazlığa gittikten sonra bile sohbete devam ettik (ediyoruz hatta) sanırım profesyonellik bu. Dispute süreçlerini deneyimledikten sonra Top Rated rozeti olanların yorum sildirme hakkini kullanırım, belki de kullanmam.

Şimdi Upwork'un feedback sildirme konusunu okuyorum.

3 ayda 1 sildirebiliyormuşum. Yorum kaldırma talebimi buraya email attım: [email protected].

  • Olay sonucunda JSS (iş başarı puanı) %100 olarak kaldı.

Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.