Müşteri teslim tarihini aşacak uzunlukta bir revize istiyor ne yapmalıyım?

Soru

Yaklaşık 3 saatte bitmesini planladığım 80 dolarlık basit bir iş izin bir kontrat imzaladım. Ancak müşterinin revize istekleri yüzünden kontratı bir türlü sonlandıramıyorum.

%100 JSS'i bozmamak için müşterinin ücretsiz şekilde yaptırmak istediği ve haftalarca sürecek revizelerini yapmaya çalışıyorum. Ne yapmalıyım?

Cevap

Arkadaşlar müşteriler iş kapsamının dışında sizden ekstra işler talep ettiğinde, ama yeni bir milestone eklemediğinde ve eklemeyi reddettiğinde direkt Upwork destek ekibine mail ya da chat vasıtası ile ulaşın ve şikayetinizi bildirin.

Hiçbir müşterinin sizi kullanmasına izin vermeyin. Böylece müşterinin elindeki 1 yıldızı da size silah olarak kullanmasının önüne geçmiş olursunuz.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.