Müşteri iş için demo istiyor ne yapmalıyım?

Soru

Malezyalı bir müşteri ile ilk işim için yaklaşık 110 m²'lik bir dairenin iç mekan tasarımı ile ilgili bir iş için görüşüyoruz. Fotoğraftaki mesajı  bana gönderdi. Bu durumda ne yapmalıyım?

Cevap

Müşteri senden demo iş istiyor. İş geçmişine istinaden yeteneklerini görmek istemiş olabilir, tüm yatak odasını değil de bir kısmını demo olarak yaparsan daha mantıklı olur.

Batı dünyasından müşterilerin istatistiklerine göre; iyi bir müşteri ise ve demoyu yapmak gerçekten kısa süre (t < 0.5 gün) alacaksa, ben yapmayı tercih ederdim. En kötü durumda, github'ıma +1 olarak eklerim diye düşünüyorum.


Bu cevap Birlikte İhracat Discord kanalında cevaplandı. Cevap linkine ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak giriş yapabilirsin. Linke tıkladığında Discord içindeki ilgili mesaja ulaşabilirsin. (Gizlilikten dolayı sadece üyeler görebilir.)

En iyi mesajlar

Bu güzel içerikler Birlikte İhracat topluluk üyesi freelancerlar tarafından Türkiye'deki freelancerlar için oluşturuldu ve derlendi. Mesajlara erişmek istersen aşağıdaki butondan kayıt olabilirsin.